Naujienos

Lietuvoje buvo pristatyti itin reti „Porsche“ modeliai

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Porsche“ centre buvo pristatyti šeši išskirtiniai automobiliai – tai „Porsche Exclusive Manufaktur“ patobulinti, visiškai unikalūs modeliai. Pirmieji iki paskutinės minutės paslaptyje laikytus modelius išvydo kviestinio renginio svečiai, o penktadienį juos gali apžiūrėti ir įvertinti visi prekės ženklo gerbėjai.

„Porsche Exclusive Manufaktur“ padalinys atsakingas ne tik už automobilio personalizavimą pagal kliento viziją, tačiau gamina ir ribotos serijos modelius. Du tokius ypatingus pavyzdžius, kuriuos vadiname automobiliais-herojais, dabar pristatome ir Lietuvoje. Tokią galimybę mums suteikia turimas „Porsche Exclusive Flagship Dealer“ partnerio statusas. Riboto leidimo automobilius galime ne tik eksponuoti, bet turime galimybę klientams užtikrinti pirmumą užsisakant juos. Esame vieni pirmųjų gamintojo eilėje, kuriems yra pasiūlomi rečiausi „Porsche“ egzemplioriai, kurių entuziastų gretos Lietuvoje auga kasmet“, – sako Vilniaus „Porsche“ centro direktorė Rasa Klimavičiūtė.

Porsche_23

Vilniuje – išskirtinis visame pasaulyje modelis

250 – tiek visame pasaulyje pagaminta „Porsche Exclusive Manufaktur“ patobulintų „Porsche 911 Sport Classic“ (kėbulo indeksas – 997) automobilių. Klasikinio dizaino bruožus šių dienų automobilyje įkūnijantis kupė dabar eksponuojamas ir Vilniuje. Jis turi šešių cilindrų opozicinį 3,8 l darbinio tūrio variklį, pasiekiantį 300 kW (408 AG) galią bei 420 Nm sukimo momentą. Jame sumontuota 6 laipsnių mechaninė pavarų dėžė, su kuria iki 100 km/val. automobilis įsibėgėja per 4,6 sek.

Automobilio kėbulas, lyginant su standartiniu „911 Carrera S Coupe“, yra žemesnis 20 mm, o sportinė važiuoklė yra valdoma modernia „Porsche Active Suspension Management“ (PASM) sistema. Galinis diferencialas yra blokuojamas mechaniškai, o po 19 colių skersmens juodais „Sport Classic“ ratlankiais matoma sportinė stabdžių „Porsche Ceramic Composite Brake“ (PCCB) sistema.

„Porsche“ išorė nudažyta „Sport Classic Grey“ spalva su tamsiomis per visą kėbulą einančiomis juostomis. „Exclusive“ modelį iš kitų išskiria net 44 mm platesnė galinė dalis, variklio dangtis su oro aptaku ir integruotu trečiuoju stabdymo žibintu, aliuminio spalvos degalų bako dangtelis, kitos chromu bei juoda spalva padengtos detalės.

Automobilio interjere matyti išskirtinė „Espresso“ spalvos oda, o šviesiai pilkos spalvos siūlės suteikia puikų kontrastą. Oda aptraukta daugybė interjero detalių: užvedimo rakto spynelės apvadas, dalis vairo kolonėlės, galinio vaizdo veidrodis, galiniai ortakiai, pavarų perjungimo svirtis. Solidų interjerą papildo šviesiai pilka „Alcantara“ padengti skydeliai nuo saulės, pakabos, saugos diržų aukščio reguliatoriai. Pačių saugos diržų spalva irgi išskirtinė – sidabro pilkšva.

Porsche_13

356 skaičiaus magija

„Porsche 356“ yra automobilis, su kuriuo 1948-aisiais prasidėjo „Porsche“ prekės ženklo istorija. 1953 metais buvo išleista spartietiška versija – lengvesnis, vikresnis, žemesnę stogo liniją turintis automobilis. Dėl šių savybių jam buvo suteiktas „Speedster“ pavadinimas. Dabar pristatomas modelis, atiduodant duoklę istorijai, pavadintas „Porsche 911 Speedster“.  Jis išleistas ribotu tiražu – nuo gamyklos konvejerio nuriedėjo tik 356 vienetai.

Automobilis turi 3,8 l darbinio tūrio opozicinį variklį, pasiekiantį 300 kW (408 AG) galią bei 420 Nm sukimo momentą. Jame sumontuota 7 laipsnių PDK automatinė pavarų dėžė, su kuria galiniais ratais varomas automobilis iki 100 km/val. įsibėgėja per 4,6 sek.

Modelio kėbulas už standartinį yra 10 mm žemesnis, o galinis diferencialas yra blokuojamas mechaniniu būdu. Valdymo savybes patobulina modifikuoti galiniai stabilizatoriai, o užtikrintumo bet kurioje situacijoje suteikia itin efektyvi „Porsche Ceramic Composite Brake“ sistema.

Porsche_52

„Speedster“ išorė nudažyta išskirtiniu melsvu „Pure Blue“ atspalviu, o 19 colių skersmens „Sport Classic“ ratlankiai – juodi. Kai kurios išorės detalės kaip radiatoriaus aušinimo grotelės ar priekinio stiklo rėmas taip pat nudažyti juoda spalva, puikiai derančia su eksterjere dominuojančia mėlyna.

Interjere daugybė detalių – sėdynės, PDK pavarų svirtis, durų apdailos, ventiliacijos grotelės ir kitos – padengtos juoda oda, o siūlės nudažytos solidų kontrastą suteikiančia mėlyna. Centrinė konsolė padengta mėlyna „Pure Blue“ atspalvio oda – tokia kaip eksterjere.

Be dviejų išskirtinių ribos laidos sportinių automobilių, kurie buvo sukurti paminėti „Porsche Exclusive Manufaktur“ padalinio 25 metų sukaktį, „Porsche“ centre iki penktadienio vakaro eksponuojama ir daugiau eksponatų. Tai „Porsche Exclusive Manufaktur“ individualizavimo galimybes demonstruojantys modeliai: „718 Cayman“, „911 Carrera S“, „Cayenne S“ ir „Panamera Turbo S“.

„Porsche“ prekės ženklą Lietuvoje atstovaujančiai bendrovei „Prime Auto“ statusas „Porsche Exclusive Flagship Dealer“ buvo suteiktas 2017 metų pradžioje. Tokių salonų visame pasaulyje bus tik 100, Vilniuje – vienas iš jų. Dėl šios ypatingos partnerystės „Porsche“ centro Vilniuje klientai gali rinktis individualizuotą įrangą ir nestandartinius apdailos sprendimus, jiems pirmiesiems pristatomi išskirtiniai ribotos laidos modeliai.

Back to top button