Naujienos

Lietuvoje – galimybė įsigyti švedišką elektromobilį su keičiama baterija

Švedijos elektromobilių bendrovė „Akinsi“ pradeda revoliucinio miesto elektromobilio su daugkartinio naudojimo baterija prekybą.

„Akinsi“ – Švedijos automobilių bendrovė, kurią įkūrė patirties pasaulinėje automobilių pramonėje sukaupę ekspertai ir pagrindiniai jų rėmėjai yra akcininkai, tarp kurių – pasaulinis automobilių gamintojas.

„Akinsi“ sėkmingai sukūrė ir pagamino elektromobilių gamybos platformą, siekdama pasiūlyti gyventojams įperkamus elektromobilius, darančius mažesnį poveikį aplinkai.

Tarp daugelio inovacijų – atnaujinama baterija

Pirmoji bendrovės pristatoma transporto priemonė yra „Akinsi Alpha“ – įperkamas elektromobilis su tokiomis inovacijomis, kaip greitas įkrovimas, naujoviškas aušinimas ir inovatyvi daugkartinio naudojimo baterija. Pastaroji tapo reikšmingu proveržiu, ją sukūrė Švedijos bendrovė „Anodox Energy Solutions“. Ši technologija reikšmingai sumažina tiek bendrą automobilio poveikį aplinkai, tiek jo kainą.

„Akinsi Alpha“ yra vienintelis verslui ir automobilių parkams skirtas nedidelis elektromobilis su keičiama daugkartinio naudojimo baterija. „Akinsi“ taip pat siūlo būsimus baterijų atnaujinimus, kurie galėtų padidinti nuvažiuojamą atstumą ir bendrą elektromobilio našumą.

Miestui skirtas automobilis tvaresniam gyvenimo būdui

Naujoji miesto transporto priemonė išsiskiria manevringumu, tyliu veikimu, yra erdvi ir idealiai patogi važinėti miesto gatvėmis. Erdvus ir modernus interjeras sukurtas taip, kad jame būtų kuo mažiau dėmesį trikdančių detalių ir elektromobilis gerai tiktų kasdienėms kelionėms.

„Mūsų pagrindinis tikslas – padėti pereiti prie tvaraus gyvenimo būdo, pradedant nuo visiems prieinamo elektromobilio. Su „Akinsi Alpha“ siekėme drastiškai sumažinti elektromobilio įsigijimo ir eksploatavimo išlaidas, kad juo galėtų naudotis dauguma žmonių, – sako Teodoras Zanakis (Theodore Zannakis), „Akinsi“ generalinis direktorius ir vienas iš bendrovės įkūrėjų. – Ypač ilgas mūsų automobilio tarnavimo laikas ir lengvai keičiamos baterijos atvers daug naujų galimybių mažinti poveikį aplinkai ir gyventi tvariau.“

Bendradarbiaudama su kompanija „Shell“, unikalią didelio našumo keičiamą bateriją sukūrė Švedijos bendrovė „Anodox Energy Systems“. Baterijos gaminamos ką tik naujai pastatytoje gamykloje Latvijoje, naudojant ličio geležies fosfato baterijų technologiją.

Akumuliatoriai yra keičiami, greitai įkraunami ir pasižymi ilgesniu gyvavimo ciklu, nes pasibaigus akumuliatoriaus veikimo laikui, jis gali būti pakartotinai naudojamas kitur. Tai smarkiai sumažina baterijos poveikį aplinkai. Pati baterija neturi kobalto, ji išsiskiria daug didesniu saugumo ir perdirbimo laipsniu.

Automobilis turi 32 kWh talpos bateriją, kurio nuvažiuojamas atstumas siekia iki 250 km (WLTP), o energijos sąnaudos – 10,66 kWh 100 km. Automobilio galia – 35 kW, maksimalus greitis – 102 km/val., sukimo momentas – 125 Nm. Įkrovimo standartas yra CHAdeMO. Įkrovimo sparta siekia iki 50 kW.

Planuojama, kad nuo 2022 m. „Akinsi Alpha“ modelį bus galima įsigyti Švedijoje, Liuksemburge, Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Graikijoje, o 2023 m. planuojama plėtra visoje Europoje.

Back to top button