• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mūsų šalyje po keleto metų stagnacijos prasideda pirmieji kartingo sporto atsigavimo ženklai. Pasibaigus Lietuvos kartingo čempionatui ne tik profesionalūs sportininkai buvo pakviesti į neseniai atsidariusią „Speedway.lt“ kartingo trasą netoli Elektrėnų, kur buvo surengtas unikalus kartingo turnyras.
Daugkartinis Lietuvos kartingo čempionas Paulius Paškevičius su savo lenktynių komanda „Paske Racing“ surengė kartingo turnyrą, kurio formatas gerokai skiriasi nuo tradicinių varžybų.
Visi dalyviai turėjo traukti burtus kas kurioje pozicijoje startuos – jų starto vietos visai nepriklausė nuo kvalifikacijos. Vietoj įprastos kvalifikacijos buvo surengti atrankiniai važiavimai, kuriuose sportininkai rinko baudos taškus. Kuo mažiau taškų surenki, tuo aukštesnėje pozicijoje startuoji finale.
Pirmajam važiavimo startui sportininkai savo starto vietas išsitraukė burtų tvarka, tačiau antrojo važiavimo startas priklausė nuo pirmojo važiavimo rezultato, tad net ir labai nepasisekus su burtais nei vienas neprarado šanso kovoti dėl pergalės.
Prie šio neįprasto turnyro starto linijos išsirikiavo keturių klasių – „Mini“, DD2, KZ2 ir „Open“ - atstovai, iš viso 32 sportininkai.
Buvo surengti trys atkrintamieji važiavimai po aštuonis ratus: „Kartlando“, „Padangos 123.lt“ ir „Tekstara-Repsol“.
„Mini“ klasėje visus atkrintamuosius važiavimus laimėjo Dajus Dabašinskas. Buvęs Lietuvos kartingo akademijos mokinys nepaliko šansų konkurentams ir finale startavo iš pirmos pozicijos.
„Open“ klasėje lygiai taip pat savo konkurentams per visus atkrintamuosius važiavimus nepaliko jokių šansų Evaldas Dzialtuvas.
DD2 klasėje šiais metais ir Lietuvos kartingo čempionate, ir šiame turnyre savo pranašumą įrodė Karolis Jovaiša, kuris laimėjo ir visus tris atkrintamuosius važiavimus.
O štai galingiausioje KZ2 klasėje pirmąjį, „Kartlando“ kvalifikacinį važiavimą laimėjo Karolis Vilkaitis. Tačiau ir „Padangos 123.lt” ir “Tekstara-Repsol” atkrintamuosius važiavimus pirmas finišavo Džiugas Tovilavičius, kuris šį sezoną daug laiko praleido užsienyje, lenktyniaudamas „World Series Karting“ lentkynių serijoje Italijoje. „Paske Racing“ komandos narys finale startavo iš pirmos pozicijos. Negana to, Džiugas pasiekė ir naują „Speedway.lt“ trasos rekordą, vieną ratą įveikęs vos per 40,599 sek.
„Micro“ klasės finalą laimėjo dar vienas Lietuvos kartingo akademijos absolventas Matas Kniubas. O štai „Mini“ klasės finalas baigėsi netikėtai. Visus tris kvalifikacinius važiavimus laimėjęs Dajus Dabašinksnas finale į priekį praleido Kajų Šikšnelį. Kajui tai buvo pirmos laimėtos varžybos jo beprasidedančioje lenktynininko karjeroje.
„Open Senior“ klasėje finalą laimėjo Evaldas Dzialtuvas. Trečias šioje klasėje liko vyriausias varžybų dalyvis – 53 metų Arvydas Bartusevičius. „Open Junior“ klasės finalą laimėjo Titas Jurkonis.
KZ2 klasės finalą Karolis Vilkaitis. Nors startavo iš antros pozicijos, Karolis finale ir vėl sugebėjo aplenkti šios trasos rekordininką Džiugą Tovilavičių. O KZ2 „Masters“ klasėje pirmavo Jaunius Gedzevičius.
DD2 klasės finalą, kaip ir buvo tikėtasi, laimėjo Karolis Jovaiša. Šios klasės „Masters“ įskaitoje pirmas – Valdemaras Latvėnas.
Netrukus „Paske Racing“ komanda žada dar labiau nustebinti kartingo sportininkus – jie ruošiasi surengti ištvermės kartingo turnyrą profesionalams, kokio Lietuvoje dar nebuvo.