DriftasNaujienosSportas

Lietuvos drifto čempionato 4-ojo etapo nugalėtoju tapo Andrius Vasiliauskas

Rugpjūčio 24-oji diena automobilių sporto entuziastams buvo ypatinga. Saulėtą ir itin vasarišką šeštadienio dieną, „Nemuno žiede“, vyko 4-asis Lietuvos drifto čempionato PRO lygos etapas, kuriame norą dalyvauti išreiškė ne vienas autosporto bendruomenės numylėtinis.

Andrius Vasiliauskas, Benediktas Čirba, Norbertas „Norbe“ Daunoravičius, Kęstutis Kelpša, Gediminas Ivanauskas ir tai tik keli lenktynininkai, dėl kurių į „Nemuno žiedą“ atvyko būrys drifto gerbėjų, norinčių pamatyti kaip poriniuose važiavimuose sportininkai sugeba išlaikyti šonu slystantį automobilį.

Dalyvių paradas (nuotr. Rauvis.lt)

(nuotr. Rauvis.lt)

Dalyviai šlifavo gerai pažįstamą trasą

Ankstus šeštadienio rytas – „Nemuno žiedo“ apylinkėse gyvenantys Lietuvos piliečiai išėję į lauką išgerti rytinės kavos puodelio, kažkur tolumoje išgirdo jiems puikiai pažįstamą variklių gaudesį. Jie puikiai žinojo, jog netoliese esančioje lenktynių trasoje prasideda ilgai laukta drifto šventė.

Ant kalvos įsitaisiusių varžybų žiūrovų laimei, lenktynių dalyviai buvo pasiruošę pademonstruoti iš kokio molio jie drėbti, be rimtesnių incidentų.

Laikantis šiųmetinių tradicijų, Andrius Vasiliauskas porinių važiavimų metu susitiko su Simu Kvietkausku.

Andrius Vasiliauskas (nuotr. Rauvis.lt)

(nuotr. Rauvis.lt)

„Mes su Simu esame TOP16 etapo bičiuliai. Su juo šiame porinių važiavimų etape susitinkame jau penktąjį kartą“, – gyvenimo atsitiktinumais netikintis priduria Andrius.

Įrodęs savo pranašumą, Andrius sekančiame etape susigrūmė su kolega iš Latvijos – Rinal Rižovs. Deja, bet žiūrovai intriguojančios lenktynininkų poros neišvydo, mat latviui pajudėjus pirmuosius metrus baltą vėliavą iškėlė jo vairuojamas bolidas.

Antruose pagal svarbumą dienos važiavimuose, TOP 4 etape, savo pranašumą demonstravo dvi poros: Benediktas Čirba ir Valdas Vindžigelskis bei Andrius Vasiliauskas su Donatu Macpreikšu.

Organizatorių paruoštą trasą puikiai žinantys favoritai, Benediktas Čirba ir Andrius Vasiliauskas, be didesnių sunkumų įveikė savo konkurentus ir džiaugėsi gavę bilietą į lenktynių savaitgalio finalą.

Benediktas Čirba (nuotr. Rauvis.lt)

(nuotr. Rauvis.lt)

Paskutinę kovą lydėjo aplodismentai

Saulei po truputėlį leidžiantis, į lenktynių trasą išvažiavo du nugalėtojo taurės verti lenktynininkai – Andrius Vasiliauskas ir Benediktas Čirba, kurie, panašu, mėgsta tarpusavyje grumtis ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėse „Drift Masters“ pirmenybėse.

Nenuostabu, jog į finalą patekę lenktynininkai sulaukė daugybės ovacijų. Juk tai du, vieni pajėgiausių Lietuvos drifterių, kurie vairuoja aukščiausio lygio techniką ir yra ne vieną kartą parodę, jog lietuviai gali būti konkurencingi pasaulinio masto varžybose. Žiūrovų tribūnose sėdėję gerbėjai teigė, jog šių dviejų didžiausių konkurentų akistata buvo laukiamiausias šių metų įvykis drifto bendruomenėje.

Abu dalyviai trasą įveikė taip, lyg ją žinotų atmintinai. Vis dėlto, atlikus du porinius važiavimus, lenktynininkų triūsą ir profesionalumą vertinantys teisėjai nusprendė, jog šį kartą pergalė turėtų būti skirta Andriui Vasiliauskui.

„Paskutiniai dienos važiavimai iš tiesų buvo verti finalo. Visuomet smagu išvažiuoti į trasą, kai žinai, jog tavo varžovas turi reikiamus įgūdžius ir techniką, galinčią kovoti dėl pergalės. Šiose finalinėse kovose suvažiavau be klaidų, švariai, išlaikiau artimesnį atstumą, nei varžovas, todėl dėl pergalės teisėjams nekilo abejonių“, – po varžybų sakė Andrius Vasiliauskas.

(Susiduriantiems su finalinės kovos vaizdo klipo peržiūra, rekomenduojame išjungti „Adblocką“.

Paskutinis sezono pasispardymas – Airijoje

Šeštadienio vakarą nugalėtojo taurę į viršų iškėlęs Andrius Vasiliauskas, jau sekančią dieną rankoje laikydamas tik garaže surandamus įrankius, atliko tradicija tapusia automobilio patikrinimo procedūrą. Ne tik dėl savo malonumo, bet ir dėl noro įsitikinti ar iš varžybų grįžęs automobilis yra aukščiausios sportinės formos.

Bent menkiausias įtarimas, jog tam tikras komponentas artėja link noro iškrėsti išdaigą, Andriaus ir jo komandos narių viršvalandžiai gali pradėti erzinti antrąsias puses. Vis dėlto, tokį kruopštų pasiruošimą skatina sekančios varžybos Airijoje.

Rugsėjo 21-22-ą dienomis, Airijoje, įvyks paskutinis šių metų „Drift Masters“ pirmenybių etapas, kuris lietuviams leis padėti tašką ties 2019 metų sezonu.

Back to top button