RalisRenginiaiSportas

Lietuvos ir Latvijos ralio kroso batalijos keliasi į Vilkyčius

Jau liepos 9-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse bus surengtos ralio kroso varžybos. Čia įvyks ketvirtasis bendro Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas iš šešių numatytų šiame sezone. Jame prie starto laukiama elitinių šios automobilių sporto šakos atstovų iš visų trijų Baltijos šalių.

Šiais metais automobilių sporto klubas „Vilkyčiai“ savo trasoje jau surengė grandiozinį, aukščiausio rango autosporto renginį Lietuvoje – Europos automobilių kroso čempionato etapą. Jo metu trasoje susikovė patys greičiausi bagių lenktynininkai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Dvi dienas trukęs įspūdingas renginys čia sutraukė ir tūkstančius žiūrovų. Tačiau pasibaigus šiam autokroso festivaliui Vilkyčių trasoje ilgai tylu nebus.

Jau liepos 9-ą dieną čia bus surengtos ralio kroso varžybos, kuriose bus galima išvysti greičiausius Lietuvos, Latvijos bei Estijos ralio kroso meistrus. Šios varžybos bus ketvirtasis bendro Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Iki šiol sezone dalyviai du kartus varžėsi skirtingose kaimyninės Latvijos trasose ir sykį lenktyniavo Estijoje.

Ralio kroso varžybos Vilkyčių automobilių sporto komplekse
Ralio kroso varžybos Vilkyčių automobilių sporto komplekse

Ketvirtojo etapo organizatorius, ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas sako, kad išskirtinę galimybę pamatyti itin dinamiškas, kupinas veiksmo ir kvapą gniaužiančių momentų lenktynes dabar turės ir mūsų šalies žiūrovai. Beje, penktasis etapas rugpjūčio 6-ąją taip pat vyks Vilkyčiuose.

„Dar prieš dvejus metus aptarėme galimybę organizuoti bendrą Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionatą. Kaip matome, jis vyksta puikiai, susirenka daug dalyvių, daug žiūrovų. Aišku, perspektyvoje norėtume, kad ir estai prisijungtų ne tik su savo trasa, bet kartu su mumis bei latviais visose Baltijos šalių trasose kartų vykdytų ir savo šalies ralio kroso čempionato etapą. Manau, kad ateityje tai tikrai pasieksime ir turėsime dar didesnį Baltijos šalių čempionatą.

Ralio kroso varžybos Vilkyčių automobilių sporto komplekse
Ralio kroso varžybos Vilkyčių automobilių sporto komplekse

O kalbant apie Vilkyčius, tai mes Lietuvoje turime vienintelę tokią ralio kroso trasą, kuri atitinka visus standartus varžyboms organizuoti. Kadangi mums buvo pasiūlytas ne vienas, o du etapai, sutikome juos abu rengti. Ankstesniais metais ralio kroso varžybas taip pat nuolat rengdavome – Europos iššūkio taurės „Challenge“, Lietuvos ir Lenkijos etapus bei sulaukdavome tik pačių geriausių atsiliepimų apie organizavimą ir sąlygas lenktyniauti“, – sakė Kazimieras Gudžiūnas.

Kadangi ralio kroso trasą sudaro asfalto ir žvyro sekcijos, o šios sporto šakos konfigūracija turi ir „Joker“ ratą, Kazimieras Gudžiūnas atskleidė, kad jau yra minčių apie dvi skirtingas „Joker“ rato versijas. Vienas jų būtų „Joker“ ratas visiems jau įprastoje Vilkyčių trasos vietoje, paskutiniame posūkyje prieš finišą, kita konfigūraciją „Joker“ ratui leistų naudoti tolimąjį autokroso trasos posūkį.

Netrukus organizatoriai žada daugiau papasakoti ir apie situaciją Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato klasių turnyrinėse lentelėse, kadangi po jau įvykusių trijų etapų kai kuriose kategorijose jau aiškėja lyderiai, kurie savo vertę turės įrodyti ir Vilkyčiuose.

Panašūs įrašai

Back to top button