• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį Aukštadvario kartodrome rinkosi greičiausi kartingo lenktynininkai – čia vyko net dviejų LKF Lietuvos kartingo čempionato etapų varžybos. Šeštadienį sportininkai kovojo penktojo Lietuvos kartingo  čempionato etapo varžybose, o sekmadienį tame pačiame Aukštadvario kartodrome vyko jau 6-ojo mūsų šalies kartingo čempionato etapo lenktynės.
Praėjusį savaitgalį čia varžėsi itin gausus Lietuvos ir užsienio sportininkų būrys – drauge su Lietuvos čempionato lenktynėmis Aukštadvaryje vyko  „KZ2 Baltic Cup“ II-asis etapas, „Baltic Rotax Max Chalenge“ 4 -asis ir 5-asis etapai, o taip pat „ARTKart“ taurės 4 -asis etapas. Tad Aukštadvaryje varžėsi net 134 lenktynininkai.
Intrigos Lietuvos čempionato kovose įnešė ir tai, kad šių metų vienos iš suaugusiųjų klasių Lietuvos čempionas gaus kelialapį į testus vokiečių „Konrad Motorsport“ komandoje, kuri šiuo metu yra „Porsche Carrera Cup Deutschland“ lyderė. Šios komandos pilotas Sven Muller šį sezoną jau dešimt kartų tapo lenktynių nugalėtoju. Galimybę Lietuvos kartingo čempionui išbandyti jėgas drauge su geriausiais „Porsche Carrera Cup“ sportininkais suteikė pagrindinė „Konrad Motorsports“ komandos rėmėja, vokiečių biotechnologijų bendrovė „Bio-Circle Surface Technology GmbH“.

001

Į Aukštadvarį susirinkę automobilių sporto aistruoliai galėjo grožėtis įtempta kova visose klasėse, nuo pačių mažiausių dalyvių, iki greičiausiose tarptautinėse klasėse kovojančių sportininkų. Štai tarptautinėje „KZ2“ klasėje auga pačia greičiausia ir tobuliausia technika besivaržančių mūsų šalies sportininkų skaičius – čempionato viduryje į šią klasę „persikraustė“ perspektyvus lenktynininkas Rokas Baciuška, kurs iš karto pasirodė kaip rimtas priešininkas jau ne vieną sezoną „KZ2“ klasėje važiuojantiems meistrams.
Finaliniame Lietuvos kartingo čempionato 5-ojo etapo „Micro“ klasės važiavime triumfavo Dovydas Gudelevičius, „Mini“ klasės finale pirmą vietą iškovojo Kajus Šikšnelis, „Junior/Rotax Junior“ finale pirmas buvo svečias iš Latvijos Valters Zviedris, „Senior/FIM/Rotax Senior“ nugalėtoju tapo estas Kairo Kivi, „Rotax DD2 Masters“ klasės finale pirmas finišavo Uldis Timaks, o „Rotax DD2“ klasės finaliniame važiavime nugalėjo Martins Steinerts. Tuo tarpu 5-ojo mūsų šalies čempionato etapo finaliniame tarptautinės „KZ2“ klasės važiavime triumfavo greičiausią techniką pilotuojančių sportininkų gretas papildęs lenktynininkas Rokas Baciuška.
Sekmadienį, liepos 7-ą dieną, vykusiose Lietuvos kartingo čempionato 6-ojo etapo varžybose, „Micro“ klasės finaliniame važiavime vėl  triumfavo Dovydas Gudelevičius. Tuo tarpu „Mini“ klasės finale nugalėtoju tapo Martynas Morkis. Na o „Junior/Rotax Junior“ finale pirmas buvo Georg Koss, „Senior/Rotax Senior“ finalinio važiavimo nugalėtoju tapo mūsų šalies sportininkas Ernest Petrovič. „Rotax DD2 Masters“ klasės finale pirmas finišavo Uldis Timaks, o „Rotax DD2“ klasės finaliniame nepralenkiamas buvo Lietuvos kartingo meistras Simas Juodviršis. Na o 6-ojo Lietuvos kartingo čempionato tarptautinės „KZ2“ klasės finaliniame važiavime nugalėtoju tapo Paulius Paškevičius.
Sekantis, jau 7-as Lietuvos kartingo čempionato etapas įvyks jau šio mėnesio pabaigoje, rugpjūčio 27-ą dieną, Smalininkų kartodrome. Iš viso 2016 metų sezoną sportininkai lenktyniaus 8-iuose čempionato etapuose.