Naujienos

Į Lietuvos kelius išvažiuos naujas pažeidėjų siaubas – nežymėtas „Volkswagen Passat“

Į Lietuvos kelius išriedės dar vienas nežymėtas pareigūnų automobilis. Jį, skirtingai nei kitus, vairuos ne policijos, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Nepaisant to, moderniausia „Tukada“ įmonės sumontuota įranga apginkluotas automobilis matys ir fiksuos visus keliuose daromus pažeidimus.

Iš išorės, tai niekuo neišsiskiriantis sedanas, tačiau viduje jis slepia daugybę modernių technologijų pažeidėjams keliuose drausminti, kurias naudos Valstybės sienos apsaugos pareigūnai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Volkswagen Passat

Po variklio gaubtu slepiasi galingiausias dyzelinis variklis „Passat“ modelio gamoje. Dviejų litrų agregatas su dviem turbinomis pasiekia 240 AG, jis varomas visais ratais. Nors iki 100 km/val automobilis gali pagreitėti per 6 sekundes ir yra pajėgus įsibėgėti iki 247 km/val greičio, pareigūnams nebus jokios būtinybės naudoti potencialą vos tik pamačius pažeidėją. Automobilis bus naudojamas patruliavimui ir eismo keliuose stebėjimui, o Amerikietiškos sistemos nusižengimus fiksuos automatiškai.

„Tukada“ sumontuoti radarai geba ne tik matuoti nuvažiuojančių ir parvažiuojančių automobilių greitį, bet ir atpažįsta numerius, kurie yra automatiškai keliami į sistemą. Automobilis be pareigūnų įsikišimo galės fiksuoti ne tik greičio viršijimo atvejus. Kiekvieno automobilio nuskenuotas valstybinis numeris bus automatiškai siunčiamas į serverį, kuris tikrins, ar mašina turi civilinės atsakomybės draudimą, ar turi galiojančią techninę apžiūrą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Volkswagen Passat

Negana to, visus valstybinius numerius skaitanti ir tikrinanti sistema pareigūnams akcentuos tuos automobilius, kurie jau yra susidūrę su teisėsauga. Jeigu konkretus automobilis bus įėjęs į istoriją kad, pavyzdžiui, jo vairuotojas vairavo išgėręs, pareigūnai galės atkreipti į tai dėmesį ir jį patikrinti. Bus matomi ir vogti automobiliai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai juo patruliuos ne tik pasienio ruože, bet ir visos Lietuvos teritorijoje. Daugeliu atveju jiems net nereikės stabdyti vairuotojų dėl nusižengimų, su šalies duomenų baze sujungta sistema pažeidimus fiksuos automatiškai, o kad dirbantiems automobilyje juos apdoroti būtų lengviau, „Tukada“ sumontavo bevieles valdymo sistemas.

Juodasis „Volkswagen Passat“, kaip ir priklauso, apginkluotas paslėptais raudonos ir mėlynos spalvos LED švyturėliais, kurie matomi tiek iš priekio, šono ir galo. Turi garsiakalbį, filmavimo kameras, salone – garso įrašymo įrangą.

Panašūs įrašai

Back to top button