Naujienos

„Lotus“ demonstruoja būsimo superautomobilio galimybes lenktynių trasoje

Į naujų šeimininkų rankas patekusi „Lotus“ po truputėlį ruošiasi transformuotis iš nišinių automobilių gamintojo į pilnavertį „Porsche“ ir „Ferrari“ konkurentą.

„Lotus“ bendrovės atstovai norėdami įrodyti, jog tai yra tiesa, oficialiai išplatino vaizdo įrašą, kuriame matyti kaip „Lotus“ specialistai džiaugiasi vairuodami elektrinio „Lotus Evija“ prototipą.

Prieš kurį laiką pademonstruota superautomobilio koncepcija leido suprasti ko galime tikėtis. Ir nors automobilio koncepcija atrodė pritrenkiamai, daugelį nustebino ir dar keli faktai.

Lotus Evija elektromobilis

Vienas iš jų – elektrinės jėgainės pajėgumas. „Lotus“ atstovų teigimu, jis sieks net 2000 arklio galių.

Antrasis įdomus faktelis – sparti akceleracija iki 100 km/val., kuri truks mažiau nei 3 sekundes.

Ir trečiasis faktas – automobilis maksimalų greitį (320 km/val.) pasieks vos per maždaug 10 sekundžių.

Vis dėlto, mums labiausiai patinkantis faktas yra tas, jog automobilis leisis provokuojamas. Ką tai reiškia? O gi tai, jog šis elektrinis galiūnas galės slysti šonu. Juk patys žinote, jog ši savybė yra labai, labai svarbi.

Lotus Evija elektromobilis

Verta priminti, jog kiekvienas potencialus „Lotus Evija“ pirkėjas iš pradžių turės sumokėti 280 000 eurų užstatą. Tokiu būdu gamintojas juos 100 procentų užtikrins, jog bus vienas iš 130 laimingųjų, kurie 2020 metais galės pradėti džiaugtis „Lotus Evija“.

Ekstremaliai atrodančio superautomobilio kūrėjai neslepia, jog „Evija“, teoriškai, galėtų būti greitesnis, bet šiuo metu pasaulyje nėra tokių padangų, kurios gebėtų pasiūlyti dar didesnį sukibimą su kelio danga. Žinoma, automobiliui galima nupirkti lenktyniniams bolidams skirtas padangas, bet tuomet „Evija“ bus absoliučiai beviltiškas bendro naudojimo keliuose.

Lotus Evija elektromobilis

„Lotus“ tikina, jog galutinis produktas turėtų užtektinai „parako“, jog „Evija“ su pilnai įkrautomis baterijomis galėtų nuvažiuoti iki maždaug 400 kilometrų distanciją. Žinoma, jeigu elgsitės kaip ir pridera tokio automobilio vairuotojui, vargu ar sugebėsite pasiekti 150 kilometrų ribą.

„Lotus Evija“ išskirtinių savybių arsenale turi dar vieną privalumą – itin greitą baterijų įkrovimą. Naudojant šiuo metu egzistuojančias 350 kW pajėgumo įkrovimo stoteles, automobilyje esančius akumuliatorius iki 80 procentų žymos galėsite įkrauti vos per 12 minučių. Ateityje, kai pasirodys 800 kW pajėgumo įkrovimo stotelės, automobilio baterijas elektros energija pripildysite vos per devynias minutes.

VIDEO

Panašūs įrašai

Back to top button