Formulė1Sportas

Maksas Verstappenas be didesnių pastangų laimėjo Brazilijos didžiojo prizo lenktynes

Sekmadienį Brazilijoje įvyko 21-osios 2023 m. sezono Formulės 1 lenktynės Po ganėtinai ilgo ir permainingo lenktynių savaitgalio, nugalėtojo taurę Brazilijoje iškėlė šiųmetinis pirmenybių čempionas – Maksas Verstappenas.

Jis, ir vėl, visą varžybų distanciją tvirtai išlaikė lyderio poziciją ir nesuteikė jokių prošvaisčių kitiems lenktynių dalyviams.

Šias lenktynes antroje pozicijoje baigė „McLaren“ komandos pilotas L.Norrisas. Jis pirmoje lenktynių dalyje stengėsi neatsilikti nuo M.Verstappeno ir planavo sumažinti atotrūkį, jog galėtų jį aplenkti, tačiau „Red Bull“ bolido ir M.Verstappeno tandemas jam šį kartą buvo neįveikiamas.

Maloniausiu šių lenktynių epizodu tapo F.Alonso ir S.Perezo dvikova dėl 3-osios vietos. Meksikietis užtikrintai brovėsi link greičiausiųjų trejetuko, kol jo kelią pastojo nuožmiai savo poziciją ginantis F.Alonso. Šių dviejų sportininkų dvikova kulminaciją pasiekė 70-ajame rate, kai S.Perezas atliko ypatingai svarbų lenkimą, tačiau galiausiai – F.Alonso meistriškumas (su DRS pagalba) buvo tas veiksnys, dėl kurio S.Perezas 3-čią poziciją sugebėjo išlaikyti vos keletą akimirkų.

Iš lenktynių pasitraukė 6 pilotai

Jeigu galutiniai varžybų rezultatai labai didelių siurprizų nepateikė, lenktynių nebaigusių sportininkų sąrašas šį kartą išaugo iki 6.

Net trys lenktynininkai iš varžybų pasitraukė dalyviams net neįveikus pirmojo rato. Apšilimui skirtame rate iš lenktynių netikėtai pasitraukė „Ferrari“ komandos „talismanas“ – C.Leclercas. Jis iš potencialiai sėkmingų varžybų pasitraukė po netikėto hidraulikos gedimo.

Praėjus vos kelioms akimirkoms, nepasiekus net pirmojo posūkio, susidūrė K.Magnussenas ir A.Albonas. Natūralu, jog varžybų teisėjai netrukus iškėlė raudoną vėliavą, jog galėtų užkirsti tolimesniems, destruktyviems įvykiams.

Raudona vėliava pravertė šių įvykių sūkuryje atsidūrusiems O.Piastri ir D.Ricciardo. Jiems sugrįžus į aptarnavimo zoną, inžinieriai galėjo atlikti reikiamus remonto darbus, jog abudu lenktynininkai vėliau galėtų tęsti varžybas.

Niūriausią savaitgalio scenarijų taip pat išgyveno „Alfa Romeo“ komandos vadovai. Jie ne tik kad nesugebėjo pademonstruoti patenkinamų rezultatų, abu ekipos automobiliai skirtingu metu turėjo pasitraukti dėl varžybų eigoje atsiradusių gedimų.

Šiandienos lenktynes taip pat norės pamiršti „Mercedes“ komandos atstovas G.Russellas. Pirmoje lenktynių dalyje eilę skundų savo inžinieriui siuntęs britas galiausiai buvo pakviestas sugrįžti į aptarnavimo zoną iš kurios jis vėliau ir neišvažiavo. Pasak komandos atstovų, toks sprendimas buvo priimtas dėl noro išsaugoti Formulės 1 bolido variklį.

VietaKomandaSkirtumas
1. M.VerstappenasRed Bull
2. L.NorrisasMcLaren+8.277
3. F.AlonsoAston Martin+34.155
4. S.PerezasRed Bull+34.208
5. L.StrollasAston Martin+40.845
6. C.SainzasFerrari+50.188
7. P.GaslyAlpine+56.093
8. L.HamiltonasMercedes+62.859
9. Y.TsunodaAlphaTauri+69.880
10. E.OconasAlpine+1R

Panašūs įrašai

Back to top button