Naujienos

„Mazda MX-5“ kloną gaus ne „Alfa Romeo“, o „Fiat“

Apie naujus „Alfa Romeo“ planus rašėme ne vieną kartą, tačiau atrodo, kad įvairūs planai šios markės atžvilgiu keičiasi dažniau negu to norėtų ištikimiausi markės gerbėjai. 

Anksčiau buvo teigiama, jog „Alfa Romeo“ modelių gamoje atsiras kompaktiškas kabrioletas, kuris bus sukurtas „Mazda MX-5“ pagrindu. Iš esmės, italai būtų pakeitę „MX-5“ išvaizdą, sumontuotų savo gamybos variklius ir būtų pardavinėję kaip išskirtinį ir unikalų „Alfa Romeo“ kabrioletą. Tačiau atrodo, kad ši mintis buvo išmesta į šiukšlių dėžę.

Haraldo Westerio, „Alfa Romeo“ vadovo, teigimu, kompaktiškas kabrioletas neturės nieko bendro su „Mazda MX-5“ ir bus gaminamas ne Japonijoje, bet Italijoje. Naujos kartos „Alfa Romeo Spider“ naudos „Fiat-Chrysler“ inžinierių sukurtą „Giorgio“ vardu pavadintą platformą ir bus komplektuojamas su 4 cilindrų turbo-benzininiais varikliais.

„Alfa Romeo“ vadovo teigimu, visi šios markės automobiliai turi būti gaminami ne Japonijoje, Lenkijoje ar Vokietijoje, o Italijoje.

„Norėdami būti sėkmingi, privalome išlaikyti autentiškumą. Niekas nenorės pirkti „Alfa Romeo“, kuris buvo pagamintas ne Italijoje. Tai tas pats, lyg „Ferrari“ būtų pagamintas Australijoje.“

O kaip gi „Mazda“? Nejaugi „Fiat-Chrysler“ koncernas japonus paliks ant ledo? Tikrai ne. „Mazda MX-5“ pagrindu sukurtą kabrioletą gaus „Abarth“ markė. Pastarosios markės vadovas jau ne vienerius metus maldauja leidimo sukurti sportišką automobilį, kuris nebūtų tik dar viena galingesnė „Fiat 500“ versija.

Japoniško krauju turintis itališkas kabrioletas turėtų būti pristatytas 2015 metais.

Back to top button