Straipsniai

Mažiausia kaina, didžiausia galia : Automobiliai, kurie pasiūlys geriausią galios ir kainos santykį

Galios ir svorio santykis – rodiklis į kurį labai dažnai nekreipiama daugybės dėmesio. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie kainos bei galios santykį, kuris daugeliui vairuotojų tiesiog nėra labai įdomus arba neaktualus. Vis dėlto, net neabejojame, jog daugelis automanų ieškodami naujo automobilio atsižvelgia ne tik į pradinę kainą, bet ir į variklio darbinį tūrį ar variklio išvystomą galią. 

Interneto platybėse mūsų dėmesį patraukė vieno gamintojo reklama, kurioje buvo siūloma už itin patrauklias sąlygas įsigyti naują automobilį. Neminėsime gamintojo vardo, bet galime pasakyti tai, jog mūsų akį patraukė reklamoje buvusio hečbeko eksterjero dizainas.

Atsidarę reklamą, pamatėme, jog gamintojo siūlomos sąlygos patraukliai atrodytų tik tiems, kas ieško elementarios transporto priemonės. Už akcijoje buvusio automobilio kainą galima įsigyti žymiai įdomesnių mašinų. Be to, siūlomos mašinos variklis labiau tiktų skalbimo mašinai, o ne keturratei transporto priemonei. Tuo pačiu momentu mums kilo viena idėja – surasti naujus automobilius, kurie siūlytų patį geriausią kainos ir galios santykį.

1 ) 100 AG

Turint labai daug fantazijos, galima pasakyti, jog tai kelis kartus pigesnis „Porsche“. Kodėl? Nes šis „Twingo“ yra varomas galiniais ratais, jo variklis yra sumontuotas šalia galinės ašies. Tačiau prancūziškas hečbekas turi pasitenkinti vos su 0,9 litro, trijų cilindrų varikliu su turbina. Skamba apgailėtinai? Tikrai ne.

Gale esantis variklis išvysto net 110 arklio galių ir 170 Nm sukimo momentą! Atsižvelgiant į tai, jog „Twingo GT“ sveria vos 980 kilogramų, šis prancūziškas hečbekas turėtų pasižymėti itin smagiomis valdymo savybėmis.

Šio prancūziško „911“ kaina siekia 15 000 eurų.

Twingo GT

2 ) 150 AG

„Fiat 500“ pagrindu sukurta „Abarth 595“ modelių gama siūlo pasirinkti vieną iš keletos skirtingų versijų. Į šią, antrąją, kategoriją patenka du „Abarth 595“ modeliai : „Abarth 595“ ir „Abarth 595 Pisto“.

Jie skiriasi eksterjero apdaila, variklių galingumu, pakabos konfigūracija ir kas be ko – kaina. „Abarth 595“ versija turi 145 arklio galias išvystantį motorą ir kainuoja 18 000 eurų, o „Abarth 595 Pisto“ pasiūlys 160 pasiutusius itališkus žirgus už 21 000 eurų.

Abarth 595

3 ) 200 AG

„Pagaliau priėjome prie normalių automobilių“ – tokios ir panašios mintys dabar turėtų aplankyti ne vieną automaną. „Volkswagen Polo GTI“ į šį sąrašą įtraukėme dėl to, jog pagaliau jis gavo normalų, „GTI“ ženkliuko vertą variklį. Dabar naujos kartos modelis bus komplektuojamas su „EA888“ („Golf GTI“, „Golf R“) jėgos agregatu, kurio darbinis tūris siekia 2 litrus.

„Polo GTI“ modelyje 2 litrų motoras išvystys 200 arklio galių ir 320 Nm sukimo momentą, tačiau žinant kokį potencialą turi „EA888“ jėgos agregatas, keletos pakeitimų pagalba „Polo GTI“ gali tapti „Golf GTI“.

„Volkswagen“ atstovai dar tik ruošiasi paskelbti tikslią „Polo GTI“ kainą, bet galime tikėtis, jog ji sieks maždaug 22 000 eurų.

Polo GTI

4 ) 250 AG

Korėjietiškų automobilių gamintojai visuomet sugebėdavo pasiūlyti patrauklią modelių kainas. Ne išimtis yra ir naujasis „Hyundai i30 N“ – sportiškas hečbekas, kuris kibs į atlapus „Volkswagen Golf GTI“ bei „Peugeot 308 GTI“.

250 arklio galių turinti modelio versija kainuos nuo 29 000 eurų. Jeigu nuspręsite, jog norite daugiau komforto įrangos, riboto praslydimo diferencialo, žemo profilio padangų, išmetimo sistemos ir standesnių amortizatorių – prie 29 000 eurų pridėkite dar 3000 eurų ir gausite labai įdomų sportišką hečbeką, kuris dinaminėmis savybėmis nenusileis segmento geriausiems.

I30

5 ) 300 AG

Lietuvoje naujų „Seat“ markės automobilių pardavimai nėra patys didžiausi. Iki šiol nesuprantame kodėl, nes „Seat“ siūlo tą patį kaip ir „Volkswagen“, tik už mažesnę kainą. Panaši situacija yra ir sportiškų hečbekų kategorijoje, kurioje „Seat Leon Cupra“ pademonstravo, jog yra greitesnis negu standartinis „Volkswagen Golf GTI“.

Lietuvoje šį modelį galima nusipirkti už 30 391 eurą. Už tai gausite penkių durų hečbeką su mechanine pavarų dėže. Norintiems šiek tiek daugiau – už 34 000 eurų „Seat“ pasiūlys įsigyti „Leon Cupra“ universalą su keturių varančiųjų ratų pavara!

6 ) 350 AG

Šiais metais įsitikinome, jog „Ford Focus RS“ yra vienas energingiausių ir smagiausių sportiškų hečbekų. Jeigu turėtume automobilius vertinti tik pagal emocijas, kurias jis mums suteikia, naujasis „Ford Focus RS“ patektų į geriausių automobilių trejetuką. 350 arklio galių, keturių varančiųjų ratų pavara, įtraukiantis valdymas ir patraukli kaina (nuo 35 000 eurų) , kuri tikrai privers apsivartyti šio automobilio įsigijimą.

Ford Focus RS (3)

7 ) 400 AG

Prisipažinsime – šis automobilis į mūsų sąrašą pateko dėl keletos priežasčių. Visų pirma – ieškojome alternatyvos europietiškiems automobiliams. Visų antra – slapta svajojame apie šį „Infiniti“ modelį, kuris, oficialiai, mūsų šalyje nėra pardavinėjamas.

Europoje „Q50“ gali būti komplektuojamas su vienu iš keturių variklių : 2,2 litro dyzeliu, 2 litrų benzininiu, 3,5 litro hibridiniu arba 3 litrų benzininiu. Būtent su pastaruoju varikliu mes norėtume pastatyti į savo garažą ir džiaugtis 405 arklio galiomis ir 475 Nm sukimo momentu.

Įžvelgiame tik vieną trūkumą – kainą. Jeigu modelį su dyzeliniu motoru galima nusipirkti už maždaug 40 000 eurų, tai versijos su V6 motoru kaina prasideda nuo 55 000 eurų.

Q50

8 ) 500 AG

„Alfa Romeo“ markės vėliavnešys, kuris į automanų pasaulį sugrįžo su galinių varančiųjų ratų pavara ir daugiau kaip 500 arklio galių išvystančiu motoru. Galime tik pasidžiaugti, jog „Alfa Romeo“ siūlo šį modelį įsigyti ne tik su automatine, bet ir su mechanine pavarų dėže. Versija su pastarąja opcija yra 2000 eurų pigesnė, tačiau vargu ar žmonės galintys įsigyti tokią mašiną labai stipriai pergyventų dėl 2000 eurų siekiančio skirtumo. „Giulia QV“ jūsų gali būti už 69 000 eurų.

Alfa Romeo (14)

 9 ) 600

Dabar esame kategorijoje, kurioje dominuoja aukščiausio lygio sportiški automobiliai. Nesvarbu į kurią pusę pažiūrėsite, visuomet pamatysite bent vieną „Porsche“ modelį, ir tuo nereikėtų stebėtis, nes tai būtent šios markės teritorija. Vis dėlto, ieškantys alternatyvų, iškart keliaus į „Audi“ saloną, kuriame stūksos „RS6 Avant Performance“ – beprotiškai galingas ir greitas universalas, kuris iki 100 km/val. spurtuos per 3,7 sekundės ir pasieks 305 km/val. greitį. Visą tai gausite sumokėję 121 000 eurų.

IMG_3273

10 ) 700 AG

Netrukus mūsų šalyje atsidarysiančiame „Bentley“ salone turėtume išvysti naujos kartos „Continental GT“ kupė, tačiau vargu ar jis galės pasiūlyti tai ką galėjo „Bentley Continental Super Sports“. Vienas įdomiausių ir pajėgiausių „Continental GT“ modelių iki 100 km/val. įsibėgės per 3,5 sekundės, pasieks 336 km/val. maksimalų greitį. Be to, britiškas kupė tai galės daryti užtikrinant aukščiausio lygio komfortą. Kaina? 264 775 eurai.

Bentley Continental Super Sports

11 ) 800 AG

Žengiame į kosmonautų kategoriją, kurioje dominuoja „Ferrari“. Neseniai itališkų superautomobilių gamintojas pristatė naują „812 Superfast“ modelį, kurio galinius (tik) ratus varo 6,5 litro, 12 cilindrų benzininis jėgos agregatas, o galbūt reikėtų pasakyti – vulkanas.

Italai teigia, jog šis monstras iki 100 km/val. spurtuoja per mažiau nei 3 sekundes ir pasiekia 340 km/val. Atsižvelgiant į automobilio charakteristikas, 282 000 eurų siekianti kaina neatrodo tokia jau didelė.

Panašūs įrašai

Back to top button