Formulė1Sportas

Meksikoje įvykusiose Formulės 1 varžybose – M.Verstappeno rekordas

Sekmadienį Meksikoje įvyko incidentų kupinos 19-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės. Jose pergalę šventė iš trečios vietos startavęs Maxas Verstappenas („Red Bull“).

51-ą pergalę karjeroje iškovojęs olandas pagal šį rodiklį pavijo legendinį prancūzą Alainą Prostą ir su juo dabar dalijasi 4-5 vietas šio sporto istorijoje. M.Verstappenas taip pat pasiekė naują rekordą – iškovojo net 16-ą pergalę per vieną sezoną.

Lenktynes iš pirmosios startinės eilės pradėjo „Ferrari“ pilotai – monakietis Charlesas Leclercas bei ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis. Nepaisant to, M.Verstappenas juos abu spėjo aplenkti dar iki pirmo posūkio.

Nedaug trūko, kad „Ferrari“ pilotai prarastų ir dar po vieną poziciją – juos abu bandė lenkti ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“). Visgi, tarp dviejų pilotų įspraustas Ch.Leclercas tuo metu neturėjo kur dėtis ir kliudė S.Perezą.

Meksikiečio bolidas kilo į orą ir išlėkė iš trasos. S.Perezas dar pasiekė boksus, bet dėl bolido pažeidimų į trasą negrįžo, nuliūdindamas vietinius gerbėjus. Tuo tarpu Ch.Leclercas, nepaisant pažeisto bolido, liko trasoje ir demonstravo neblogą greitį.

„Ferrari“ vėliau bandė rinktis kitokią – vieno sustojimo – taktiką. Ch.Leclercas ir C.Sainzas į boksus suko vėliau nei pagrindiniai konkurentai, tačiau tada danas Kevinas Magnussenas („Haas“) sudaužė savo bolidą ir trasoje pasirodė saugos automobilis.

M.Verstappenas tuo pasinaudojo ir pasuko į boksus, į trasą grįždamas pirmas. Teisėjai netrukus nusprendė parodyti raudoną vėliavą, tad sportininkai galėjo keistis padangas. Dalis pilotų surizikavo ir likus maždaug pusei lenktynių distancijos pasirinko ne kietas, o vidutinio kietumo padangas. Vienas iš tokių buvo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Jis demonstravo puikų tempą, dar ankstesnio sustojimo metu aplenkė C.Sainzą, o vėliau trasoje pranoko ir Ch.Leclercą.

Maksas Verstappenas
Maksas Verstappenas

L.Hamiltonas nerimavo, kad bus sunku vidutinio kietumo padangomis apsukti apie 40 ratų, tačiau jis tai padarė labai sėkmingai. Britas ne tik išlaikė antrą vietą, bet ir sugebėjo nuvažiuoti greičiausią ratą, pelnydamas papildomą tašką. M.Verstappenas tuo metu ramiai liko pirmas, o Ch.Leclercas pažeistu bolidu atvažiavo trečias.

C.Sainzas lenktynes baigė 4-as, o puikų tempą antroje lenktynių dalyje demonstravęs britas Lando Norrisas („McLaren“) finišavo 5-as. Britas George‘as Russellas („Mercedes“) atvažiavo 6-as, o kvalifikacijoje visus stebinęs australas Danielis Ricciardo („AlphaTauri“) džiaugėsi 7-a vieta.

Vėl labai prastai pasirodė „Aston Martin“ komanda. Ispanas Fernando Alonso susidūrė su bolido problemomis, o kanadietis Lance‘as Strollas buvo išmuštas iš trasos suomio Valtteri Botto („Alfa Romeo“), bet ir taip nepretendavo į taškus. 

Ne vieną tašką iškovoti galėjo japonas Yuki Tsunoda („AlphaTauri“), bet jis pasikarščiavo, bandydamas lenkti australą Oscarą Piastri („McLaren“) buvo išmuštas iš trasos ir galiausiai atvažiavo tik 12-as.

Čempiono titulą seniai užsitikrinęs M.Verstappenas turi jau 491 tašką. Tuo tarpu S.Perezo (240) persvara prieš L.Hamiltoną (220) kovoje dėl antros sumažėjo beveik perpus. Konstruktorių įskaitoje dominuoja „Red Bull“ (731). Antra laikosi „Mercedes“ (371), trečia – „Ferrari“ (349).

20-asis sezono etapas lapkričio 3-5 d. vyks Brazilijoje. Tai bus vienas iš ilgųjų sezono savaitgalių, kuriame lauks ir sprinto kvalifikacija, ir sprinto lenktynės.

Panašūs įrašai

Back to top button