• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po 11 metų pertraukos į „Formulės 1“ kalendorių sugrįžusiose Austrijos GP lenktynėse pergalę šventė bendros pilotų įskaitos lyderis vokietis Nico Rosbergas, vairuojantis „Mercedes“ bolidą.
Trečioje vietoje startavęs N.Rosbergas lyderiu tapo po pirmųjų sustojimų serijos ir pirmą poziciją išsaugojo iki pat finišo. Vokiečiui tai buvo trečia pergalė šiemet. Anksčiau jis laimėjo Australijos GP bei Monako GP lenktynes.
Antras liko vokiečio komandos draugas britas Lewisas Hamiltonas. Jis startavo vos devintas, bet jau po pirmojo rato važiavo ketvirtas, o po antrųjų sustojimų serijos pakilo į antrą poziciją.
Trečias finišavo „Williams“ pilotas suomis Valtteri Bottas, o ketvirta vieta tenkinosi jo komandos draugas brazilas Felipe Massa, kuris lenktynes pradėjo iš „pole“ pozicijos. Nedaug nuo F.Massos atsiliko penktą poziciją užėmęs ispanas Fernando Alonso („Ferrari“), o šeštas finišavo gana konservatyviai važiavęs ir sėkmingai padangas „taupęs“ meksikietis Sergio Perezas („Force India“).
Septintą poziciją užėmė danas Kevinas Magnussenas („McLaren“), o aštuntas finišavo australasDanielis Ricciardo („Red Bull“), kuris tik paskutiniame rate aplenkė vokietį Nico Hulkenbergą(„Force India“). Paskutinį tašką pelnė „Ferrari“ pilotas suomis Kimi Raikkonenas.
Keturiskart pasaulio čempionas vokietis Sebastianas Vettelis („Red Bull“) nuo pat lenktynių pradžios susidūrė su bolido problemomis ir greitai atsiliko nuo varžovų atsiliko visu ratu. Galiausiai, komandos inžineriai liepė jam pasitraukti iš lenktynių.
Nepasisekė ir abiems „Toro Rosso“ pilotams – prancūzui Jeanui-Ericui Vergne bei rusui Danilui Kvyatui. Neblogą greitį demonstravę lenktynininkai nepasiekė finišo dėl bolido problemų.
Bendroje pilotų įskaitoje N.Rosbergo (165 tšk.) persvara prieš L.Hamiltoną (136 tšk.) dar labiau išaugo. Trečioje vietoje lieka D.Ricciardo (83).
Konstruktorių taurės įskaitoje dominuoja „Mercedes“ (301 tšk.). Antri lieka „Red Bull“ (143 tšk.), o treti – „Ferrari“ (98 tšk.).
Kitos „Formulės-1“ lenktynės liepos 6-ą dieną vyks legendinėje Silverstono (Didžioji Britanija) trasoje.