Naujienos

NATO viršūnių susitikimo ypatumai: svečiams skirti 368 automobiliai ir tik du netikėti gedimai

Automobilių nuomos konkursą NATO viršūnių susitikimui laimėjusi oficiali „Hertz“ atstovė Lietuvoje „Autolux“ iš viso dalyviams pateikė 368 automobilius, kurių bendra rinkos vertė siektų 16,7 mln. eurų.

Susitikimo metu nenukentėjo nė vienas automobilis, nebuvo jokių gedimų ar nesusipratimų. Vienintelis incidentas – pradurta galinė padanga, kurią keičiant laiko praradimai buvo minimalūs.

Automobilių užsakovas – Užsienio reikalų ministerija, – už 322 automobilių nuomą sumokės 2,28 mln. (be PVM) eurų, dar 46 automobilius „Autolux“ susitikimo laikotarpiu kaip galimą rezervą parengtus aikštelėje laikė savo sąskaita. Anksčiau skelbta, kad URM ketino nuomotis iki 512 premium klasės automobilių, o bendras maksimalus šios paslaugos biudžetas galėjo siekti 6,4 mln. eurų.

„Užsakovas konkursą skelbė maksimaliam automobilių skaičiui, todėl nieko keisto, kad realybė pasirodė besanti kiek kuklesnė. Kita vertus, net ir mažesnis skaičius mums tapo tikru finansiniu ir logistiniu iššūkiu, kurį pavyko sėkmingai įveikti, taip sukaupiant neįkainojamos patirties. Tokio kiekio automobilių neįmanoma gauti iš vieno tiekėjo, todėl tarėmės iš karto su keliais, o dauguma automobilių atkeliavo pas mus pusantro mėnesio iki NATO viršūnių susitikimo pradžios“, – pasakoja Mantas Narkevičius, UAB „Autolux“ direktorius.

Renginio pradžiai visi automobiliai buvo suvežti į Vilniaus aerouosto mašinų stovėjimo aikšteles. Jose automobilius tikrino net šešios įvairių institucijų saugumo komandos, kurios ieškojo sprogmenų, radiacijos ir biologinio užterštumo pėdsakų bei kitų galimų kenkimo Lietuvoje besirenkantiems daugelio pasaulio valstybių svarbiausiems asmenims požymių. Buvo gausiai naudojamos ir K-9 pajėgos, kurioms papildyti kinologai su savo šunimis suvažiavo ir iš gretimų šalių. UAB „Autolux“ buvo šiam logistikos etapui suteikti 10 leidimų ekspeditoriams ir organizatoriams; dar 15 trumpalaikių leidimų buvo suteikta žmonėms, kurie rūpinosi automobilių švara.

„Turėsiu nuvilti smalsuolius. Renginio metu nežinojom nei kur važiuoja mūsų automobiliai, nei ką jie veža. Automobiliai turėjo savo koduotes, o mes rūpinomės, kad jų nepritrūktų ir buvome pasiruošę gedimo ir kitų nelaimių atvejams. Vairuotojai taip pat nebuvo mūsų rūpestis – visus automobilius vairavo Krašto apsaugos ministerijos darbuotojai. Viskas vyko tvarkingai, pagal aiškius iš anksto pravestus instruktažus“, – pažymėjo M.Narkevičius.

160 mikroautobusų, 70 limuzinų bei kiti nuomoti automobiliai elgėsi tikrai pavyzdingai ir vienintelė techninė problema renginio metu buvo, tikėtina, pradurta vieno automobilio padanga. Dar vieną automobilį teko atrakinti specialios tarnybos specialistams, kadangi jame dėl elektronikos gedimo užsirakino abu užvedimo raktelių komplektai.

„Šešiasdešimt mūsų įmonės darbuotojų ir jiems padedančių kolegų iš asistuojančių įmonių padarė viską, kad būtų pasiruošę bet kokiems netikėtumams, – pasakoja Mantas Narkevičius. – Tačiau viskas praėjo sklandžiai ir jau liepos 13 d., išvykus visoms delegacijoms, mes pradėjome gabenti automobilius „namo“.

Šiuo metu visi renginyje dalyvavę automobiliai išskirstyti trumpalaikei ir ilgalaikei nuomai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

„Daugumą šio renginio automobilių bus galimą išsinuomoti „Hertz“ tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ar Estijoje, todėl, jei klientams įdomu su istoriniu NATO renginiu susijusi nuomojamo automobilio istorija, jiems tai bus papildoma vertė,“ – šypsojosi „Autolux“ vadovas.

Visame pasaulyje veikianti „Hertz“ specializuojasi teikdama trumpalaikės automobilių nuomos oro uostuose bei ilgalaikės viso įmonių autoparko nuomos bei priežiūros paslaugas. „Autolux“ įgaliotuoju „Hertz“ atstovu tapo 2019 metais. Įmonė valdo daugiau nei 3000 automobilių. „Autolux“ pardavimo apimtys 2022 metais siekė 39,3 mln. eurų, įmonė uždirbo 4,1 mln. eurų grynojo pelno.

Panašūs įrašai

Back to top button