Naujienos

Naujausios „ADAC“ automobilių gedimų statistikoje – dėmesys elektromobiliams

Vokietijos automobilių klubas „ADAC“ kiekvienais metais paskelbia ataskaitą, kurioje paviešinami duomenys apie automobilius, kuriems dažniausiai prireikia techninės pagalbos kelyje.

Klubo nariai, atsižvelgdami į gedimų dažnumą, sudaro patikimiausių ir nepatikimiausių automobilių sąrašą, kuris, teoriškai, turėtų palengvinti gyvenimą daugeliui naudotų automobilių pirkėjų.

Į naujausią patikimumo ataskaitą pateko net 155 tūkst. automobiliai, kurių amžius svyruoja nuo trejų iki dešimties metų. Verta pažymėti, jog į statistiką buvo įtraukti tik tie modeliai, kurių Vokietijoje užregistruota ne mažiau nei 7000 vienetų. Taip siekiama, kad rezultatai būtų kuo objektyvesni. Taip pat šiemet į statistiką buvo įtraukti ir keli elektromobiliai: „BMW i3“, „Renault Zoe“, „Tesla Model 3“ ir „Volkswagen ID.3“.

Atnaujintas Volkswagen ID.3
Atnaujintas Volkswagen ID.3

Vokietijos automobilių klubas „ADAC“ pabrėžia, jog į statistiką nebuvo įtraukiami tie atvejai, kuomet gedimai įvykdavo dėl savininko kaltės. Pavyzdžiui, pradūrus padangą.

Pastaraisiais metais sugedusių automobilių kiekis smarkiai nepasikeitė. Tradiciškai, daugiausiai gedimų įvyksta dėl netinkamai veikiančio starterio. Šį gedimą turėjo 43,2% išgelbėtų automobilių.

23,8% automobilių turėjo variklio gedimų, generatoriaus gedimų turėjo 10,4% automobili7. Spynų, raktų, imobilizatorių gedimų turėjo 7,2% automobilių.

Patikimiausiojo titulą šiemet iškovojo itin kompaktiškas ir pigus „Suzuki Ignis“ automobilis. Jis pranoko ilgametį lyderį „Toyota Aygo“ ir „Audi A1“.

Vis dėlto, „ADAC“ nariai pažymi, jog šiųmetinėje ataskaitoje vėl prastai pasirodė daugelis kitų „Toyota“ automobilių. Pavyzdžiui, „Toyota C-HR“ pateko į nepatikimiausių automobilių sąrašą, o populiarioji „Corolla“ pasižymėjo tik vidutiniškais rezultatais.

20 automobilių, kurių savininkams rečiausiai prireikdavo pagalbos

 1. „Suzuki Ignis“
 2. „Toyota Aygo“
 3. „Audi A1“
 4. „Mini Cooper“
 5. „Suzuki Vitara“
 6. „Volkswagen Polo“
 7. „Audi Q3“
 8. BMW 1 serija
 9. „BMW X1“
 10. „BMW X3“
 11. „BMW X2“
 12. „Mazda CX-3“
 13. „Mercedes-Benz CLA“
 14. „Mitsubishi ASX“
 15. „Mini Countryman“
 16. „Seat Leon“
 17. „Škoda Rapid“
 18. „Volkswagen ID.3“
 19. „Volkswagen T-Roc“
 20. „Audi A4“

10 automobilių, kurių savininkams dažniausiai prireikdavo pagalbos

 1. „Smart ForTwo“
 2. „Renault Megane“
 3. „Mercedes-Benz Citan“
 4. „Toyota C-HR“
 5. „Ford S-Max“
 6. „Opel Insignia“
 7. „Seat Alhambra“
 8. „Ford Galaxy“
 9. „Toyota RAV4“
 10. „Fiat Ducato“

Panašūs įrašai

Back to top button