ĮvairenybėsNaujienos

Naujų namų paieškose – 1 iš 13 lenktyninių „Alfa Romeo SZ“

Parduodamas itin retas lenktyninis automobilis – ši frazė yra naudojama daugelyje automobilių skelbimų, tad kodėl šios „Alfa Romeo“ pasirodymas naudotų automobilių rinkoje yra kitoks?

„Alfa Romeo SZ“ yra unikalus automobilis. „Zagato“ dizaino studijos sukurtas modelis puikiai įsispraudė į tuometinės „Alfa Romeo“ modelių gamos gretas ir iki šių dienų atlieka projekto, iš kurio kiti dizaineriai semiasi įkvėpimo.

Devinto dešimtmečio pabaigoje pristatytas modelis, nuo pat pradžių buvo vadinamas ribotos laidos modeliu. „Alfa Romeo“ ir „Zagato“ sutarimu, pro Italijoje esančios gamyklos vartus išriedėjo ne daugiau nei 1000 egzempliorių, iš kurių tik 13 buvo paruošti lenktynių trasoms.

Sportiniai bolidai buvo sukurti specialiai „Alfa Romeo SZ“ lenktynių serijai, kuri buvo rengiama skirtingose Europos trasose, tačiau šių automobilių lenktynės dažniausiai buvo organizuojamos „Alfa Romeo“ gimtinėje – Italijoje.

Praėjus daugiau nei 30-čiai metų, vienas iš trylikos „Alfa Romeo SZ Trofeo“ automobilių keliauja ant prekystalio. Už šį prašoma nei daug, nei mažai – 129 900 eurų.

Kaip ir priklauso sportiniam automobiliui, „SZ Trofeo“ viduje rasite FIA reikalavimus atitinkančius saugos lankus, sportinius lopšius bei nuostabųjį 6 cilindrų variklį, išvystantį 320 arklio galių. Nors šis variklis yra toks pats, kurį „Alfa Romeo“ naudojo bendro naudojimo keliams skirtose versijoje, tačiau lenktynėms paruoštas agregatas pasižymi tik jam būdingais parametrais ir veikimo savybėmis, dėl kurių kiekvieną dieną norėtųsi klausytis legendinio „Busso“ vardu pavadinto variklio.

Back to top button