SportasŽiedas

„Navas Racing Club“: belaukiant varžybų, kviečia mokytis

Didžioji dalis motociklų sporto entuziastų žino: be treniruočių vakarų – „Gazo terapijų“ ketvirtadienio vakarais ir „Baltic Motorcyclists Association“ (BMA) čempionato, šiais metais „Navas Racing Club“ siūlo ir „lenktynių mokyklą“: šioje laukia studentų nuo pačių mažiausių, iki suaugusiųjų, norinčių tiek kaulus pramankštinti, tiek įgūdžius pagerinti.

„Šiais metais džiaugiamės gausėjančiomis gretomis ne tik trasoje, bet ir jos prieigose. Kol patyrę sportininkai gali sukti ratus trasoje, mūsų partneriai „ARV Auto“ užsiima ir su mažaisiais sportininkais, kurie turi galimybę susipažinti su technika, pamėginti važiuoti, galiausiai, sužinoti kaip ta fizika iš tikrųjų veikia.“ – apie šių metų projektą „Navas Racing School“ pasakojo klubo vadovas Linas Navickas.

Navas Racing Club

Šis projektas, kurtas kartu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo pagalba startavo šiemet. Tačiau dėmesio sulaukė itin daug.  Vienus domėtis šiuo sportu pastumia tėvai, kiti domėjimąsi motociklų sportu demonstruoja patys: nuo aštuonių metų amžiaus formuojamose grupėse galima įžvelgti ne tik didelį susidomėjimą, bet ir daug potencialo turinčius jaunuolius ir tikruosius talentus.

„Išmokyti naujai yra kur kas lengviau, negu keisti senus įpročius. Automobilistai turi kartingus, o mes – tokias mokyklas, kur viskas atrodo, gimsta nuo aštuoneto piešimo aikštelėse. Tai, kad mokyklą galime apjungti kartu su treniruotėmis Kačerginėje padeda ne tik auginti talentus. Visi mato, iki kokio lygmens galima užaugti, dalintis patirtimis ir bendrauti.“ – sakė Linas Navickas.

Tradicinėmis tapusios „Gazo terapijos“ treniruotės ketvirtadieniais vis dar laukia ne tik norinčių pradėti sportuoti, bet ir aktyviai motociklų sportu užsiimančių entuziastų ir norinčių palakstyti trasoje.

Navas Racing Club

„BMA“ čempionatas ir „SuperbikeTT“ – viename renginyje

Be treniruočių ir mokyklos, įsisiūbuoja ir pats profesionalių motociklininkų sezonas. Artėjant ketvirtajam „BMA“ čempionato etapui, organizatoriai atskleidžia vis daugiau staigmenų. Klubo „Supersportas“ organizuojamą čempionato seriją, šiam etapui papildys ir „SuperbikeTT“ taurės varžybos. Pastarosios vykdavo kartu su kartingų varžybomis mieste, tačiau šiam kartui persikėlė į Kačerginės ‚Nemuno žiedo“ trasą. Tai žada dar daugiau kovų, intrigos, apdovanojimų ir smagumo tiek patiems dalyviams, tiek žiūrovams.

Panašu, kad starto nekantriai laukia itin gausus sportininkų ratas: jau dabar dalyvių sąraše – 50 sportininkų, tarp kurių – Vadimas Dementejus ir Tomas Januška, važiuojantys „Superbike“ įskaitoje bei „B1000” klasės dalyviai Andrius Miciūnas, Girts Auzins, Tomas Staponkus, Jurij Juša.  Tai tik patvirtinta, kad visi sportininkai nesiruošia lengvai atiduoti savo užimamų pozicijų ir dėl pergalės yra pasiruošę kovoti iki galo.

Kaip ir visuomet, renginyje laukiami visi: norintys pasitreniruoti ir dalyvaujantys varžybose. Treniruočių dalyviai skirstomi į klases pagal greitį, o dalyviai tarpusavyje varžosi atsižvelgiant į techniką, su kuria dalyvauja. Šiais metais itin gausios gatvėms skirtų motociklų klasės: tai tik patvirtina, kad motociklų sporto entuziastai renkasi lenktynes trasoje, o ne gatvėse.

Panašūs įrašai

Back to top button