Naujienos

Nereikės importuoti iš Kinijos: Vengrijoje iškils „BYD“ elektromobilių gamykla

Vienas didžiausių Kinijos elektromobilių gamintojų „BYD“ paskelbė apie planus pastatyti visiškai naują gamyklą Europoje. O tiksliau – Vengrijoje.

Apie „BYD“ ketinimus investuoti į naują gamyklą Vengrijoje paskelbė Vokietijos dienraštis „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“. Redakcijai artimi šaltiniai nurodė, jog oficialų sprendimą „BYD“ ir Vengrijos vyriausybė paskelbs dar šių metų pabaigoje, nors susitarimas dėl investicijų buvo priimtas gerokai anksčiau.

„Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“ duomenimis, praėjusį mėnesį „BYD“ gimtajame mieste lankėsi Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Jis susitiko su „BYD“ pirmininku ir prezidentu Wang Chuanfu.

BYD Han
BYD Han

„BYD“ šiuo metu savo veiklą plečia Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ir Skandinavijos šalyse, tačiau netolimoje ateityje „BYD“ planuoja praplėsti atstovybių tinklą ir mažesnėse Europos Sąjungos šalyse.

Vengrija turi pakankamai gerai išvystytą automobilių pramonę. Šiandien šioje šalyje veikia „Audi“, „Mercedes-Benz“ ir „Suzuki“ automobilių gamyklos. 2025 m. šioje šalyje taip pat duris atvers naujutėlė BMW bendrovės gamykla, kurioje bus gaminami „Neue Klasse“ vardu pavadinti elektromobiliai.

„BYD“ nėra vienintelė kompanija iš Kinijos, kuri pasiryžo investuoti į prieštaringai vertinamo Viktoro Orbano valdomą šalį. Šiuo metu Vengrijoje statoma milžiniška „CATL“ baterijų gamykla. Šių investicijų dydis siekia 7,34 mlrd. eurų.

Vadovaujantis „CATL“ bendrovės pranešimais, Vengrijoje esanti baterijų gamykla tieks baterijų modulius vietiniams gamintojams.

Panašūs įrašai

Back to top button