Dakar

Netikėtos staigmenos motociklininko B. Bardausko stovykloje ir pašnekesiai su Peru kopas išmaišiusia E. Gerulaityte

Motociklininkas Balys Bardauskas, besiruošiantis startui Dakaro ralyje, jau atsiėmė savo motociklą, kuris, kaip ir kitų dalyvių technika, Peru pasiekė po ilgos kelionės Atlanto vandenynu.

Sportininkas šiemet išmėgins jėgas „Originals by Motul“ (buvusi „Malles Moto“) lenktynininkų klasėje, kurioje varžosi vieniši herojai be jokios techninės pagalbos.

Balys Bardauskas

„Motociklas tvarkoje“, – po trumpos pirminės apžiūros pasakė B. Bardauskas, tačiau sportininkas nėra patenkintas, kad motociklo techninė apžiūra šiemet atliekama Pietų Amerikoje. Anksčiau visa techninė apžiūra vykdavo Prancūzijoje, prieš išplukdant motociklus ir automobilius laivu į Pietų Amerikos žemyną.

Įdomybės prasidėjo jau atsiimant motociklą muitinėje. Registracijos žurnale buvo pažymėta, kad B. Bardauskas motociklą jau atsiėmė sausio 3 dieną!

Balys Bardauskas

„Buvo šiek tiek strioko, bet paaiškėjo, kad kitas motociklininkas tiesiog supainiojo parašo vietą ir pasirašė už Balį“, – pasakojo komandos „Ąžuolas Team“ narė Marija Dubickienė.

Pasak jos, Balys ir visa komanda taip pat jau spėjo susitikti ir su žinoma keliautoja motociklu, rašytoja Egle Gerulaityte. Pastaroji Peru smėlynus (o jie sudarys apie 70 proc. šiųmečio Dakaro greičio ruožų) žino kaip penkis pirštus. E. Gerulaitytė su B. Bardausku pasidalino savo patirtimi, kaip galima patikimai įveikti kopas ir kitus ruožus. Abu pašnekovai iš šio pokalbio gavo nemažai abipusės naudos. Be to, E. Gerulaitytė puikiai kalba ispaniškai, tad prireikus, talkins ir Baliui sprendžiant vietinės reikšmės problemas.

Dakaro ralis startuos sausio 6 d., o finišuos sausio 17-ąją.

Back to top button