RalisSportas

Norvegijos ralyje lietuviai pirmavo, bet finišo nepasiekė

Norvegijoje vykęs „Sorland“ ralis, kuris yra vienas iš nacionalinio šios šalies čempionato etapų, nebuvo sėkmingas „Trygg Racing“ komandą atstovaujančiam lietuvių ekipažui.

Brolių Vaidoto ir Žygimanto Žalų vairuojamas „Subaru Impreza“ po pirmos lenktynių dienos užėmė pirmą vietą savo klasėje ir 19 vietą bendroje įskaitoje tarp beveik šimto dalyvių.

Deja, antroji lenktynių diena lietuviams nebuvo sėkminga. Jie sugebėjo pravažiuoti tik vieną greičio ruožą, o štai antrajame finišo nepasiekė – jų „Subaru“ iki finišo likus penketui kilometrų vertėsi.

Laimei, sportininkai nenukentėjo, tačiau automobilis atsidūrė griovyje aukštyn ratais, todėl lenktynių tęsti lietuviai nebegalėjo.

Pirmajame antros dienos greičio ruože Vaidotas ir Žygimantas parodė dvyliktą rezultatą ir buvo kupini vilčių patekti tarp dešimties greičiausių. Deja, klastingi ir specifiniai Norvegijos greičio ruožai to padaryti neleido.

„Viename posūkių šiek tiek per daug išslydome į posūkio išorę ir galine automobilio dalimi kliudėme akmenį. Gaila, nes jaučiau, kad šiame greičio ruože jau įgavome gerą tempą ir galėjome pakovoti dėl rezultato“ – sakė Vaidotas Žala.

Norvegijos „Sorland“ ralį laimėjo Frank Tore Larsen su „Ford Fiesta R5“.

Šiose lenktynėse dalyvavo ir dar vienas lietuvių ekipažas – Norvegijoje dirbantys ir laisvalaikiu ralį važiuojantys Marius Mendelis ir Andrejus Pravilovas iš kovos pasitraukė šeštajame greičio ruože.

Iš viso lenktynių nebaigė beveik pusė visų dalyvių.

Panašūs įrašai

Back to top button