DriftasSportas

Omano drifto čempionato kvalifikacijoje – skirtingos lietuvių lenktynininkų patirtys

2023-ųjų pradžia, automobilių sporto gerbėjams asocijuojasi ne tik su Dakaro raliu, bet ir su tarptautinėmis drifto varžybomis Omane.

Jau keletą metų iš eilės, šiose varžybose dalyvauja sportininkai iš Lietuvos. Prieš keletą metų kviestinį kvietimą gavęs Andrius Vasiliauskas pradėjo jau ne vienerius metus trunkančią tradiciją, kuri leidžia pasimėgauti tarptautinėmis drifto varžybomis saulėtame Omane.

Kaip ir praėjusiais metais, į didžiausią drifto renginį regione išvyko du Lietuvos drifto čempionato lyderiai – Andrius Vasiliauskas ir Benediktas Čirba.

B.Čirba po kvalifikacijos – dešimtuke

Po sausio 11-ą dieną įvykusios čempionato atidarymo ceremonijos, kurios metu organizatoriai pristatė visus dalyvius bei leido pasidžiaugti organizatorių paruošta programa, šiandien visi „Oman International Drift“ pirmenybių dalyviai galėjo sėsti už savo sportinių automobilių vairų, pasitreniruoti ir tuo pačiu pasiruošti kvalifikacijai, kurios rezultatai turės įtakos startinėms lenktynininkų pozicijoms.

Į Omaną savo pagrindinį bolidą atsigabenęs B.Čirba, pasibaigus kvalifikacijai teigė, jog šiandien su jokiais nesklandumais nesusidūrė. Vis dėlto, lenktynininkas mano, jog galutinis rezultatas kvalifikacijoje galėjo būti geresnis.

„Pridariau klaidų, dėl kurių, pirmojo važiavimo metu gavau mažiau taškų. Nors antrasis važiavimas buvo geresnis, tačiau ne toks geras kaip per treniruotes“, – sakė B.Čirba.

Po dviejų įskaitinių kvalifikacijos važiavimų, B.Čirba užėmė 7-ą vietą, gavęs 82,30 balų įvertinimą, ir rytoj varžybas pradės nuo kovos su Hazaa Al Hosani, kuris kvalifikacijoje užėmė 26-ą vietą.

Benediktas Čirba Omano drifto čempionate
Benediktas Čirba Omano drifto čempionate

Andrius – už dvidešimtuko ribos

Kaip ir B.Čirba, taip ir A.Vasiliauskas šiandienos pasiruošimą kvalifikacijai pradėjo nuo treniruočių, kurios leido susipažinti su trasa ir tuo pačiu patikrinti pasirinktus automobilio nustatymus.

Lietuviui atlikus tris treniruočių važiavimus, netikėtai sulūžo iš anglies pluošto pagamintas BMW automobilio varantysis velenas, tačiau tai lietuvio nesustabdė.

„Susitvarkėme automobilį, iškeliavome į kvalifikaciją. Atlikome pirmąjį kvalifikacinį važiavimą, tačiau antrojo važiavimo metu ištiko smulkios bėdos, kurias dabar tvarkome“, – sakė A.Vasiliauskas.

Įveikęs pirmąjį kvalifikacinį važiavimą bei gavęs 70 balų įvertinimą, lietuvis kvalifikacijoje užėmė 21-ą vietą.

A.Vasiliauskas rytoj varžybas pradės kovoje su N.Alharbali. Jis, surinkęs 77 balus, kvalifikacijoje užėmė 12-ą vietą.

Rytojaus varžybų transliaciją rasite žemiau.

Panašūs įrašai

Back to top button