Naujienos

Palygino, kaip automobilių prekyba vyko anksčiau ir dabar – pokyčiai kardinalūs

Prieš keletą dešimtmečių bene populiariausia vieta įsigyti naudotą automobilį buvo automobilių turgus. Tačiau keičiantis vartotojų poreikiams ir atsirandant naujiems automobilių verslams, jie pamažu nyksta.

Rinką papildė patogesnių ir laiką taupančių alternatyvų įsigyti norimą transporto priemonę, kai net nereikia kelti kojos iš namų.

Automobilių ekspertas apžvelgia pokyčius automobilių rinkoje ir išskiria naujausias naudotų automobilių pirkimų-pardavimų tendencijas.

Automobilių turgus nyksta

Daugelis dar gerai pamena laikus, kai norėdami įsigyti naudotą automobilį, pašvęsdavo kone visą savaitgalį jo paieškoms turguose. Į juos vykdavo beveik visi šeimos nariai bei automobilių klausimais galintis pakonsultuoti kaimynas ar pažįstamas. Pasak UAB „Longo LT“ vadovo P. Valiukėno, tuo metu turgūs klestėjo, tačiau šiandien situacija jau kitokia.

„Anksčiau turgus apskritai buvo vieta, kurioje daugiausiai žmonių susiburdavo savaitgaliais. Ten visad virdavo gyvenimas ir klestėjo prekybininkai, tarp jų ir naudotų automobilių. Vyravo galimybė derėtis dėl kiekvieno daikto. Visgi dabar automobilių prekyviečių aikštelių gerokai sumažėjo, tik viena kita didesnė dar laikosi“, – sako automobilių ekspertas.

Pasak jo, tokią situaciją nulėmė keletas veiksnių. Vienas jų – pagerėjusi ekonominė situacija šalyje. Tiesa, jis pažymi, kad nors žmonės sau gali leisti daugiau, jie vis tiek ieško ir perka naudotus automobilius – tik pranašumą prieš turgų įgijo kiti būdai.

„Naudotų automobilių prekyba tebeklesti tik šiuo metu kiek kitokiais pavidalais. Vieni atidarė nepriklausomas prekyba naudotais automobiliais užsiimančias įmones, kiti – naujų transporto priemonių prekybos atstovai savo naudotų automobilių salonus, treti verslą vykdo internete, o štai pavieniai pardavėjai naudojasi automobilių pardavimo skelbimų platformomis. Taigi atsirado daug skirtingų būdų įsigyti naudotą automobilį, dėl ko į automobilių turgų užsukama vis rečiau“, – pažymi P. Valiukėnas.

Kitas veiksnys, kuris nulėmė, kad šiuo metu automobilių turgūs susilaukia gerokai mažiau lankytojų – nesąžiningi pardavėjai ir neaiški automobilio istorija.

„Retai kada turguose pasitaikydavo sėkmės istorijų, kad štai kažkam pavyko nusipirkti mažai naudotą, beveik naują, be defektų automobilį už gerą kainą. Labai dažnai ta paslėpta yla šieno kupetoje lindėdavo, kuri anksčiau ar vėliau skaudžiai, o tiksliau brangiai, durdavo į pirkėjo piniginę. Tad daugelis jau nebesiryžta rizikuoti ir vykti į turgų, kur nesąžiningi pardavėjai slepia tikruosius ridos duomenis ar kokį remonto broką“, – teigia automobilių ekspertas.

Patikimas pardavėjas – svarbiau

Automobilių eksperto teigimu, šiuo metu ieškantiems naudoto automobilio, kaina nėra pats pagrindinis kriterijus, nes vis daugiau jų supranta, kad pigiai nusipirkti kokybišką prekę, visgi nėra realu. Todėl dažnas renkasi variantą sumokėti už patikimą pasiūlymą kiek daugiau nei po to gailėtis užgriuvusiomis bėdomis.

„Turguje gal ir galima rasti nebrangų pasiūlymą, bet kad jis bus ir kokybiškas, ir patikimas – labiau išimtis. Tuo tarpu sertifikuotas naudotų automobilių pardavėjas gali pateikti tikrą automobilio istoriją ir užtikrinti skaidrų automobilio įsigijimo procesą. Jam yra svarbūs kliento atsiliepimai, įvertinimas, tad nešvariais ėjimais jis nerizikuotų, juolab tam net nelabai yra galimybių skaidriai vykdant verslą ir tvarkant dokumentaciją“, – teigia P. Valiukėnas.

Kitas svarbus aspektas, kurio nori pirkėjas ir tai gali gauti tik iš patikimo, sertifikuoto pardavėjo – lankstūs apsipirkimo būdai. Anot automobilių pardavėjo, sąžiningai dirbantis verslas stengiasi kuo plačiau atliepti kliento poreikius bei užtikrinti kuo geresnę apsipirkimo patirtį.

„Šiais moderniais laikais visko mačiusius vartotojus yra labai sunku nustebinti, tačiau kiek konservatyvioje automobilių rinkoje – vis dar įmanoma. Štai galimybė įsigyti automobilį internetu su pristatymu į namus stipriai populiarėja, nes tai paprasta ir patikima. Tereikia paskaityti puslapyje pateiktą išsamią informaciją apie automobilį, peržiūrėti detalias jo nuotraukas, filmuotą medžiagą su 360 laipsnių kamera, ir išsirinkti. Tokiu būdu iš sertifikuoto pardavėjo įsigyti katę maiše šansų nedaug“, – sako automobilių pardavėjas.

Tiesa, jis priduria, kad dauguma naudotų automobilių pardavėjų net jei ir siūlo būdą įsigyti automobilį internetu, yra išlaikę galimybę išsirinkti transporto priemonę salone ir rezervuoti bandomąjį važiavimą.

„Viskas priklauso nuo pirkėjų ir jų norų. Vieni daug laiko neinvestuoja – išsirenka patikusį modelį internetu, gauna jį į namus ir sėkmingai važiuoja. Kitiems reikia daugiau laiko pažinti ar apsiprasti su automobiliu idant suprastų, kad tai jo automobilis. Kartais tais užtrunka ir ilgesnį laiką, todėl yra suteikiama garantija grąžinti ar pakeisti automobilį per tam tikrą laiką nuo jo įsigijimo datos atgaunant visus pinigus“, – apie pirkėjų poreikius atliepiančias paslaugas ir garantijas pasakoja P. Valiukėnas.

Panašūs įrašai

Back to top button