Naujienos

Panaikins draudimą: Oregone bus leidžiama savarankiškai įsipilti degalų į savo automobilius

Daugeliui vairuotojų degalų pylimas į automobilį yra elementari užduotis. Žinoma, pasitaiko atvejų, kuomet žmonės retsykiais sumaišo degalų pylimo pistoletus ar nežino kurioje pusėje yra degalų bako dangtelis ar kaip reikėtų jį atidaryti, bet tai – išimtys.

Dauguma vairuotojų degalus pilasi reguliariai be jokių problemų ir turbūt tuo nereikėtų stebėtis. Tai viena iš pirmųjų užduočių, kurią išmoksta visi ką tik iškepti vairuotojai. Vis dėlto, pasaulyje, vis dar, galima rasti vietų, kurioje ši įprasta praktika yra draudžiama ar neįprasta.

Štai, JAV esančios Oregono valstijos gyventojai yra vieni iš tų, kurie nežino kaip reikėtų tinkamai į savo automobilį įsipilti degalų. Taip yra ne dėl to, jog Oregono valstijos gyventojai yra nemokšos. Anaiptol. Šioje valstijoje net 72 metus galiojo įstatymas, kuris įpareigojo degalinių operatorius samdyti aptarnaujantį personalą, mat savarankiškas degalų pildymas buvo draudžiamas.

Gera žinia yra ta, jog netrukus šis draudimas Oregono valstijoje turėtų būti pašalintas. Šiuo metu laukiama ar šiam įstatymo projektui pritars valstijos gubernatorė, tačiau šiuo metu nėra jokių požymių, kad Tina Kotek grąžins jį įstatymų leidėjams.

Automobilis degalinėje
Automobilis degalinėje

Šio, neįprasto draudimo šaknys siekia dar šeštąjį dešimtmetį. Tuometinės valdžios institucijos baiminosi, kad dėl netinkamo degalų papildymo gali padaugėti pavojingų gaisrų rizika. Tai buvo pretekstas sukurti naują įstatymą, įpareigojantį kiekvienoje degalinėje turėti specialiai apmokytą operatorių, kuris saugiai pripildytų jūsų automobilio degalų baką.

Už šio keisto įstatymo nesilaikymą, kiekvienai degalinei grėsė vienkartinė 500 JAV dolerių bauda, o jeigu pažeidimai užfiksuojami nuolatos, bauda gali išaugti keletą kartų.

Nors šį keistą įstatymą ketinama panaikinti, kai kurie įstatymų leidėjai mano, jog Oregone gali gyventi ypatingai daug nemokšų, nemokančių į degalų baką įsipilti benzino ar dyzelino.

Be abejonės, dešimtmečius trukęs draudimas sukels tam tikrų nepatogumų, tačiau naujasis įstatymas, vis dar, reikalaus, jog kiekvienoje degalinėje būtų operatorius, kuris ištiestų pagalbos ranką tiems, kas nedrįsta degalų įsipilti patys.

Panašūs įrašai

Back to top button