RalisSportas

Paskelbta „Alburnus Rally Elektrėnai“ starto tvarka: kodėl niekam neskirtas dešimtasis starto numeris?

Jau artėjantį šeštadienį Elektrėnų, Trakų ir Kaišiadorių apylinkėse įvyks penktasis Lietuvos automobilių ralio ir ralio sprinto čempionatų etapas „Alburnus Rally Elektrėnai“. Itin kompaktiškas ir vieną dieną truksiantis ralis čia suburs beveik šimtą ekipažų, pasiryžusių kovoti dėl nugalėtojų titulų. Likus kelioms dienoms iki starto organizatoriai paskelbė starto tvarką, pagal kurią dalyviai pradės varžybas.

Pirmasis starto numeris suteiktas Vaidoto Žalos ir Ivo Pūkio ekipažui. Nors jie šiemet Lietuvos automobilių ralio čempionate nedalyvauja, tačiau sezono viduryje „išbėgę į aikštelę“ laimėjo ralio varžybas tiek Lazdijuose, tiek Rokiškyje. Nėra jokių abejonių, kad ekipažas sieks ir „Alburnus Rally Elektrėnai“ varžybas pabaigti tokiu pačiu numeriu, kokiu ir startuos.

Antrasis starto numeris puikuosis ant Martyno Samsono ir Ervino Snitko „Škoda Fabia N5+“ durelių. Šis ekipažas yra vos per žingsnį nuo Lietuvos ralio čempionų vardo. Įdomu tai, kad iki šiol ekipažas tokio trofėjaus savo laimėjimų kraityje dar neturėjo.

Trečiuoju starto numeriu varžybas pradės Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas. Iš paskos jų startuos latviai Emils Blūms ir Didzis Eglitis.

Penkti varžybas pradės Rokas Steponavičius su Dovydu Ketvirčiu. Jie klasifikuojami aukščiausiai tarp N5 kategorijos automobilius vairuojančių ekipažų. Iškart už jų su šeštuoju starto numeriu – Nedas Radišauskas su Justu Vičiūnu.

Septintas numeris suteiktas Giedriaus Firanto ir Mato Valiulio duetui. Eugenijus Sladkevičius su Mariumi Kairiu startuos aštunti. Devintoje starto vietoje atsidūrė Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius.

Dešimtoji starto vieta suteikta Mariui Vėgelei ir Gediminui Saudargui, tačiau jų automobilio dureles puoš ne dešimtas, o šimtasis starto numeris. Taip organizatoriai išreiškė pagarbą ekipažo šturmanui Gediminui Saudargui, kuriam „Alburnus Rally Elektrėnai“ varžybos taps šimtuoju oficialiu startu karjeroje.

Šiais metais „Alburnus Rally Elektrėnai“ dalyvių lauks devyni greičio ruožai, kuriais Lietuvos automobilių ralio čempionato ekipažai turės įveikti kiek daugiau nei 115 kilometrų. Ralio sprinto čempionate sportininkų lauks per pus trumpesnė distancija. Jie į lenktynes prisijungs nuo antrosios pusės ir nuvažiuos beveik 58 km atstumą. Dar viena svarbi detalė – ralio formatas iš dviejų dienų keičiasi į vienos. Visi greičio ruožai vyks šeštadienį. Ekipažai varžysis Kaišiadorių, Trakų ir Elektrėnų žvyrkeliais.

„Jau penktus metus Trakų rajono savivaldybė bendradarbiauja su Lietuvos automobilių sporto federacija ir yra „Alburnus Rally Elektrėnai“ miestas. Šio ralio dalyviai ne tik išmėgins mūsų rajono kelius, bet ir varžysis greičio ruože Trakų rajono savivaldybės Mero taurei laimėti. Džiaugiuosi, kad mūsų rajonas ir šis ralis pritraukia ne tik ralio entuziastus žiūrovus, bet ir Lietuvoje bei visame pasaulyje garsius profesionalius sportininkus. Šis renginys – puikus sporto federacijos bei savivaldybių bendradarbiavimo pavyzdys, plėtojant profesionalaus automobilių sporto tradicijas Lietuvoje. Sveikinu visus šių metų „Alburnus Rally Elektrėnai“ dalyvius, tegul Jūsų startas būna nepakartojamas ir vedantis link pergalės“, – sakė Trakų rajono meras Andrius Šatevičius.

Panašūs įrašai

Back to top button