Naujienos

Paskelbtas „Vokietijos metų automobilis“ konkurso nugalėtojas

Vokietijoje finišo tiesiąją pasiekė kasmet vykstančių geriausių automobilių rinkimai. Dešimtys skirtingų komisijos narių dar rugsėjo mėnesio pradžioje paskelbė penkis pagrindinius pretendentus į „Vokietijos metų automobilio“ titulą, tarp kurių buvo ne tik vietinių gamintojų modeliai.

Be pagrindinės ir svarbiausios konkurso nominacijos, konkurso metu 38 komisijos nariai taip pat siekia išrinkti geriausius naujus automobilius papildomose penkiose kategorijose: „Compact“, „Premium“, „Luxury“, „New Energy“ ir „Performance“.

Šiemet šiose nominacijose didelių naujovių nepasitaikė. „Compact“ nominacijos nugalėtoju tapo „MG4“ elektromobilis, „Premium“ – „Volkswagen ID.7“, „Luxury“ – „Kia EV9“, „New Energy“ – „Hyundai IONIQ 6“ ir „Performance“ – „Porsche 911 Carrera T“.

Vokietijos metų automobilis 2023
Vokietijos metų automobilis 2023

Tuo tarpu svarbiausiąjį titulą komisijos nariai šiemet nusprendė įteikti netrukus Lietuvoje pasirodysiančiam elektromobiliui – „Volkswagen ID.7“.

„ID.7 leidžia žengti naują mūsų elektromobilių spurto žingsnį. Šis limuzinas siūlo ilgą vienu įkrovimu įveikiamą atstumą ir aukštą komforto lygį“, – teigė „Volkswagen Passenger Cars“ vadovas Thomas Shafer.

„ID.7 nustato naujus MEB elektromobilių platformos efektyvumo standartus. Siekiama, kad pagal WLTP standartą įveikiamas atstumas siektų net iki 700 km. Tai pasiekti galime dėl ypač gerų aerodinaminių savybių, geresnio motoro efektyvumo ir temperatūrų valdymo“, – sakė už produktų plėtrą atsakingas „Volkswagen“ valdybos narys Kai Gruniz.

ID.7 yra pirmasis modelis su visiškai nauju ir ypač efektyviu motoru bei transmisija. Galiausias į ID. šeimos elektromobilius montuojamas motoras išvysto 286 AG galią, jis į ID.7 bus komplektuojamas nepriklausomai nuo pasirinktos baterijos dydžio. APP550 vadinamas motoras sukurtas ir gaminamas „Volkswagen Group Components“ gamykloje Vokietijos Kaselio mieste.

Variklis ir transmisija optimizuoti siekiant kuo mažesnio energijos suvartojimo. Priklausomai nuo baterijos dydžio, ID.7 vienu įkrovimu galės įveikti iki 700 km. (pagal WLTP) ir palaikys iki 200 kW galios greitąjį krovimą. Tai ID.7 daro ypač patraukliu įveikiantiems didelius atstumus ar verslo klientams.

Beveik penkių metrų ilgio ID.7 sukurtas vadovaujantis aerodinamikos principais, kupė kėbulo tipo stogas elegantiškai leidžiasi žemyn ir leidžia pasiekti net iki 0.23 pasipriešinimo orui koeficientą. Ilga ratų bazė ir trumpi išsikišimai leidžia keleiviams pasiūlyti ypač daug vietos salone.

Panašūs įrašai

Back to top button