RalisSportas

Penkiolikto gimtadienio proga Rytis Gurklys sau pasidovanojo Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempiono titulą

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Rygoje esančiame Bikerniekų autosporto komplekse įvyko finalinis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Šeštosios, paskutinės sezono lenktynės buvo išties intriguojančios, nes vyko naktį, o dalyviai jiems įprastą trasą važiavo į priešingą pusę. Su šiais iššūkiais puikiai susitvarkė jaunasis lietuvis Rytis Gurklys, kuris laimėjo „Super 1600“ klasėje ir užsitikrino Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempiono titulą.

Rytis Gurklys į šias lenktynes atvyko turėdamas solidų taškų pranašumą prieš artimiausius persekiotojus, tačiau tai nereiškė, kad paskutiniame sezono etape bus galima važiuoti atsipalaidavus. Kaip teigė jaunojo sportininko tėtis Nerijus Gurklys, sezoną norėjosi užbaigti gražia nata. Juolab, kad varžybų išvakarėse Rytis Gurklys šventė savo penkioliktą gimtadienį, tad pergalė ir čempiono titulas būtų buvusi tikrai šauni dovana jam pačiam.

Galiausiai paaiškėjo, kad jaunasis lenktynininkas šią dovaną sau ir pasidovanojo, kadangi Latvijoje jis laimėjo tiek visus kvalifikacinius važiavimus, tiek finalą ir per metus triumfuodamas penkiuose iš šešių etapų užsitikrino Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempiono vardą.

Rytis Gurklys Bikerniekų autosporto komplekse
Rytis Gurklys Bikerniekų autosporto komplekse

„Šįkart varžybų eiga mums buvo pakankamai rami, be jokio streso. Viskas vyko pagal planą. Kadangi varžybos sunkiai klostėsi pagrindiniam mūsų varžovui Audriui Kragui, laimėti pavyko be didesnių iššūkių, nerizikuojant. Rytis tiesiog darė tai, ką moka geriausiai ir tai davė rezultatą. Turime pergalę paskutiniame etape ir čempiono titulą“, – sakė jaunojo lenktynininko tėtis Nerijus Gurklys.

Pats Rytis Gurklys pasakoja, kad jam šios lenktynės išties patiko, kadangi vyko naktį, o trasa buvo važiuojama į priešingą pusę. Jaunuolis pripažino, kad prieblanda trasoje jo negąsdino. Kur kas didesnė užduotis buvo greitai perprasti trasos ir trajektorijų pokyčius.

Rytis Gurklys Bikerniekų autosporto komplekse
Rytis Gurklys Bikerniekų autosporto komplekse

„Šioje trasoje naktį jau buvau važiavęs ir praėjusiais metais, tai labai smagu, įdomu. Iššūkis buvo važiuoti į priešingą pusę, bet po pirmųjų bandymų supratau, kad viskas bus gerai, smagu lėkti ir į kitą pusę. Neplanuotų nutikimų nebuvo, į kontaktus neįsivėliau. Planą pavyko įgyvendinti maksimaliai ir galima džiaugtis čempiono titulu. Sezonas buvo išties puikus, laimėjome beveik viską, ką važiavome.

Žinoma, tokių rezultatų tikrai nepasiektume be savo partnerių, todėl esame dėkingi „Stokker“, „Valvoline“, „Hansa Flex Hidraulika“, „Bionalis“, „Jurbarko karjerai“, „Vailida“, „Transežeruona“ kompanijoms už visokeriopą pagalbą ir indėlį į šias pergales“, – sakė Rytis Gurklys.

Rytis Gurklys Bikerniekų autosporto komplekse
Rytis Gurklys Bikerniekų autosporto komplekse

Savo penkioliktą gimtadienį pergale ir antruoju karjeroje ralio kroso čempiono titulu pažymėjęs Rytis Gurklys šių metų sezone šalmo ant vinies dar nekabins. Komanda nusprendė savo jėgas išbandyti Centrinės Europos zonos šalių ralio kroso čempionate ir jau yra suplanavusi startus Vengrijoje ir Slovakijoje. Kaip sako Ryčio Gurklio tėtis Nerijus, čia bus galima pasitikrinti savo lygį ir greitį dar gausesniame dalyvių būryje.

Beje, Rytis Gurklys jau kitąmet norėtų startuoti Europos ralio kroso čempionato „Super 1600“ klasėje, bet ten dalyvauti galima tik nuo 16 metų. Tai reiškia, kad jaunasis ralio kroso vunderkindas ateinantį sezoną savo įgūdžius dar galės šlifuoti Lietuvos, Latvijos ar atskirų Europos zonų ralio kroso čempionatuose, o nuo 2025-ųjų metų jam jau bus atviros durys ir į Europos ralio kroso čempionatą.

Panašūs įrašai

Back to top button