• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mercedes“ pilotas vokietis Nico Rosbergas nutraukė komandos draugo brito Lewiso Hamiltono pergalių seriją ir triumfavo prestižinėse Monako GP lenktynėse.
Iš „pole“ pozicijos startavęs N.Rosbergas pirmavo nuo pirmo iki paskutinio rato, o L.Hamiltonui lenktynių pabaigoje iššūkį metė „Red Bull“ pilotas australas Danielis Ricciardo, bet britas atlaikė varžovo spaudimą ir užėmė antrą vietą. Iki lenktynių Monake L.Hamiltonas buvo iškovojęs keturias pergales paeiliui „Formulės 1" pasaulio čempionato etapuose.
Ketvirtą vietą užėmė ispanas Fernando Alonso („Ferrari“), puikią penktą vietą užėmė gana lėtai važiavęs, bet nuo varžovų atakų apsigynęs vokietis Nico Hulkenbergas („Force India“).
Šeštas finišavo britas Jensonas Buttonas („McLaren“), o kvalifikacijoje avariją patyręs brazilas Felipe Massa („Williams“) buvo septintas.
Istorinius taškus „Marussia“ komandai iškovojo prancūzas Jules Bianchi. Jis finišavo aštuntas, bet gavo 5 sek. baudą už netinkamu metu (saugos automobilio fazės metu) atliktą anksčiau paskirtą baudą, todėl prancūzą aplenkė ir į aštuntą vietą pakilo prancūzas Romainas Grosjeanas („Lotus“). Dešimtuką užbaigė danas Kevinas Magnussenas („McLaren“).
Keturiskart pasaulio čempionas vokietis Sebastianas Vettelis („Red Bull“) anksti pasitraukė iš lenktynių dėl bolido gedimo. Nepasisekė ir suomiui Kimiui Raikkonenui („Ferrari“). Puikiai lenktynes pradėjęs ir trečioje vietoje važiavęs suomis saugos automobilio fazės metu prasidūrė padangą ir nukrito į rikiuotės vidurį. Lenktynėms artėjant į pabaigą K.Raikkonenas vėl grįžo į pirmąjį dešimtuką, bet bandydamas lenkti vieną iš varžovų pervertino savo galimybes ir neįveikė posūkio. Techninio aptarnavimo zoną suomis dar pasiekė, bet taškų nepelnė. Lenktynių nebaigė net aštuoni pilotai.
N.Rosbergas (122 tšk.) vėl tapo pilotų įskaitos lyderiu, aplenkdamas L.Hamiltoną (118 tšk.). Trečias lieka F.Alonso (61 tšk.).
Konstruktorių įskaitoje dominuoja „Mercedes“ (240 tšk.). Toliau rikiuojasi „Red Bull“ (99 tšk.) ir „Ferrari“ (78 tšk.).
Kitas „Formulės 1“ etapas birželio 8-ą dieną vyks Kanadoje.