Naujienos

Pigiausias amerikietiškas automobilis – „Elio“

Atsimenate „Tata Nano“ – automobilį, kuris turėjo pakeisti Indijos gyventojų transporto įpročius už sunkiai suvokiamą, itin mažą sumą pinigų? Pasirodo, motociklo kainai prilygstančio automobilio reikia ir Amerikai.

Šią savaitę JAV buvo pristatytas naujai įkurtos „Elio“ kompanijos triratis prototipas, kuris turėtų apversti aukštyn kojomis visą Amerikos automobilių rinką. Nedidukas, dvivietis mašiniukas, kaip skelbiama, kainuos nuo maždaug 17 tūkstančių litų, o tai yra beveik dvigubai pigiau, nei dabar mažiausiai rinkoje kainuojantis „Nissan Versa“ modelis.

Two-passenger-cars

Tokia kaina dar nereiškia, jog gausite daug mažiau. Nors automobilis turi tik tris ratus ir daugelyje JAV valstijų bus registruojamas, kaip motociklas, „Elio“ teigia, jog šis modelis puikiai pasirodys saugumo bandymuose, nes jo gamyboje panaudota daug aeronautikos technologijų, kurios leidžia sustiprinti kėbulo struktūrą, išlaikant kuo minimalesnį svorį.

Elio-Motors-prototype

Net penkių šimtų kilogramų nesveriantis triratis turės vieno litro, trijų cilindrų variklį, kuris bus suporuotas su penkių bėgių automatine greičių dėže ir varys priekinius ratus. Šių agregatų užteks „Elio“ įsibėgėti iki 100 km/h per 9,6 sekundės ir pasiekti didesnį nei 160 km/h greitį. Skamba visai neblogai, ypač, kai kuro sąnaudos nesieks keturių litrų šimtui kilometrų.

Elio-prototype

Kaip teigia „Elio“ atstovai, šis automobilis bus orientuotas į pustuštes kišenes turinčius pirkėjus. Su tokia nedidele kaina tikimasi, jog triratis atkąs nemažą dalį naudotų automobilių rinkos. Gamintojas yra taip pasitikintis savimi, jog ketina per metus pagaminti net 250 tūkstančių šių mašinų, o tai dideli skaičiai bet kuriam modeliui.

Panašūs įrašai

Back to top button