DriftasSportas

Pirmajame Omano drifto čempionate – ankstyvas lietuvių pasitraukimas

Sausio 13-ą dieną, Omane, prasidėjo tarptautinis drifto čempionatas, kuriame dėl nugalėtojo taurės susigrūmė būrys sportininkų iš Europos, Jungtinių Valstijų bei Artimųjų Rytų. Šiemet čempionate dalyvauja ir Andrius Vasiliauskas bei Benediktas Čirba.

Andrius Vasiliauskas iškrito TOP16 etape

Porinių važiavimų atidarytuves šiemet pradėjo Andrius Vasiliauskas. Jis TOP32 porinių važiavimų etape susitiko su N.Alharbali.

Pirmojo porinio važiavimo metu tempą diktavo „Nissan 350Z“ vairavęs lenktynininkas, o paskui – lietuvis, A.Vasiliauskas. Vėliau apsikeitę vietomis, lenktynininkai stengėsi įtikinti teisėjus, jog jų pasirodymas būtų įvertintas aukštesniais balais, galbūt labai stipriai nesusitelkiant į abiejų vairuotojų padarytas klaidas.

Vis dėlto, teisėjai šį kartą buvo priekabesni. Ne vieną klaidą padarę lenktynininkai turėjo sugrįžti prie starto linijos ir dar kartą įveikti organizatorių paruoštą trasą.

Pakartotinis važiavimas abiem dalyviams išėjo į naudą, tačiau šį kartą pranašesnis buvo A.Vasiliauskas.

Sekančiame etape lietuvis stojo į kovą su vietiniu herojumi – A.Dahamu.

Kaip ir praėjusiame etape, taip ir šį kartą, teisėjai nenorėjo skirti lengvos pergalės nei A.Vasiliauskui, nei A.Dahamui, todėl jiems vėl buvo suteiktas dar vienas šansas įveikti trasą taip, kaip to trokšta teisėjai.

Po pakartotinio važiavimo, teisėjų verdiktas šį kartą buvo palankesnis A.Dahamui. Daugelio žiūrovų prieštaringai priimtas verdiktas, deja, sustabdė tolimesnę lietuvio kovą dėl įskaitinių taškų ir, žinoma, nugalėtojo taurės.

Po varžybų, A.Vasiliauskas teigė, jog jis ir pats tikėjosi, jog laimės šią kovą, bet lietuvis taip pat priduria, jog pergalė varžovui atiteko dėl to, jog jis iš organizatorių paruoštos trasos ribų išvažiavo su abiem ratais.

„Pagal juos, tai yra didesnė klaida negu, kai A.Dahamas padarė važiuodamas iš paskos, kai persimetimo metu išleido vieną ratą ir dar kliudė mane“, – priduria A.Vasiliauskas.

Benediktas pateko į TOP8 etapą

Praėjusiais metais Omano drifto čempionate džiuginantį rezultatą užfiksavusiam Benediktui Čirbai, pirmasis porinis važiavimas praėjo žymiai sklandžiau.

Į kovą su Hazaa Al Hosani stojęs lietuvis, abiejų porinių važiavimų metu privertė varžovą klysti ir, galiausiai, ganėtinai lengvai gavo bilietą į TOP16 etapą. Puikus to įrodymas – organizatorių ir transliacijos režisierių sprendimas net nerodyti kas laimėjo porinį važiavimą, nes, matyt, visiems ir taip buvo aišku.

Sekančiame etape B.Čirba susitiko su ukrainiečiu T.Lypsky. Taip pat BMW automobilį vairuojantis ukrainietis, buvo gerokai pajėgesnis ir profesionalesnis varžovas.

Abiejų porinių važiavimų metu, lietuvis ir ukrainietis leido mėgautis artima kova, kurioje sėkmė labiau nusišypsojo B.Čirbai.

Lemiamas B.Čirbos pasirodymas įvyko TOP8 etape, kur jo laukė latvis, E.Rogeris, prieš tai sėkmingai įveikęs kitus Omano drifto čempionato dalyvius.

Kaip ir praėjusiame etape, B.Čirbos laukė stiprus varžovas, neketinantis nusileisti ar atleisti akceleratoriaus pedalo. Deja, antrojo porinio važiavimo metu, B.Čirbai nestipriai palietus latvio vairuojamo bolido ratą, E.Rogeris apsisuko. To, panašu, pilnai užteko teisėjams, jog bilietą į sekantį etapą įteiktų latviui.

Pats B.Čirba šį įvykį komentuoja taip: „Pats prisidirbau pirmu važiavimu, nes įvažiuodamas į ketvirtą klipiną (angl. clipping point), gavosi taip, jog per dideliu kampu atėjau, o teisėjai tai skaito kaip stabdymo zoną. Dėl tos pačios priežasties, toje pačioje vietoje pralaimėjo ir A.Vasiliauskas“, – pasakoja B.Čirba.

„Jau po pirmojo važiavimo jis turėjo pranašumą, todėl aš negalėjau daryti saugesnio antrojo važiavimo. Turėjau spausti jį, jog galėčiau padaryti geresnį važiavimą. Kadangi latvis yra lėtesnis vairuotojas, taip gavosi, jog šiek tiek, galbūt, persistengiau“, – priduria lenktynininkas.

Sekantis Omano drifto čempionato etapas įvyks sausio 19-20 dienomis.

Panašūs įrašai

Back to top button