RalisSportas

Pirmame „Aš ralistas“ atrankos etape – 287 kandidatai

Šiais metais tapti profesionaliu ralio lenktynininku norą pareiškė 287 kandidatai. Pirmajame etape visi norintys susikovė virtualiose trasose. Per visa Lietuvą „Simuliatorių akademijos“ filialuose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje tuo pačiu metu dalyviams teko pravažiuoti kaip galima greičiau vieną iš Suomijos ralio greičio ruožų virtualioje trasoje prie  simuliatorių.

Buvo parinktas automobilis, panašus į tą, kuriuo teks lenktyniauti šios atrankos nugalėtojui realioje trasoje. Kadangi realybės šou „Aš ralistas“ nugalėtojas visą sezoną praleis prie BMW vairo, tai ir pirmajame atrankos etape visi važiavo būtent tokiu automobiliu.

Aš ralistas atrankos pirmasis etapas
Aš ralistas atrankos pirmasis etapas

Pirmojo etapo barjerą įveikė 75 dalyviai. Dabar visiems jiems teks susikauti jau kartodromuose. Gruodžio pradžioje patekusiems į antrąjį atrankos etapą teks kaip galima greičiau įveikti vieną ratą su kartingu skirtinguose Lietuvos kartodromuose.

Pirmajame atrankos etape sutikome nemažai jau matytų veidų – atrankoje dalyvavo daug dalyvių, kurie savo laimę bandė ankstesniuose sezonuose. Be to, nemažai buvo ir tokių, kurie jau turi vienokios ar kitokios patirties prie sportinio automobilio vairo: kad yra važiavęs mėgėjų ralius ar slalomus, kad lenktyniavo mini raliuose, o kas nutarė išmėginti savo laimę ir atnaujinti įgūdžius po dešimties metų pertraukos ralio trasose. Buvo ir keletas profesionaliame ralyje važiuojančių šturmanų, kurie nori išbandyti savo sugebėjimus prie automobilio vairo.

Aš ralistas atrankos pirmasis etapas
Aš ralistas atrankos pirmasis etapas

Tenka pripažinti, kad ne visiems pavyko. Mat virtualios trasos – tai specifika, kuriai reikia ruoštis. Dėl to „Aš ralistas“ realybės šou organizatoriai iš anksto skelbė apie atranką ir tai, kokią užduotį reikės atlikti. Buvo tokių, kurie nesiruošė, buvo ir tokių, kurie kone kasdien po keletą valandų praleisdavo prie simuliatoriaus vairo.

Lygiai taip pat skelbiama ir apie antrąjį atrankos etapą – jo metu teks kuo greičiau pravažiuoti Kauno „Vilko“ arba Vilniaus „Plytinės“ kartodromo ratą. Antrasis atrankos etapas numatomas gruodžio viduryje.

Aš ralistas atrankos pirmasis etapas
Aš ralistas atrankos pirmasis etapas

„Virtualios trasos visur yra vienodos, o štai kartodromai skirtingi. Dėl to visi dalyviai galės iš anksto registruotis kuriame kartodrome norės parodyti savo sugebėjimus ir po dešimt geriausių iš kiekvieno kartodromo pateks į trečią atrankos etapą, kuris jau vyks po Naujųjų metų,“ – sako idėjos autorius Tomas Žekonis.

„Priklausomai nuo to, kokia šiais metais bus žiema keisis ir atrankos. Jeigu žiema pasitaikys šaltesnė ir gilesnė, trečiąjį atrankos etapą numatoma surengti ant sniego. Tačiau jeigu žiemos nebus, tada teks visiems laukti pavasario,“ – sako T. Žekonis.

Back to top button