• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas. Daugiau nei šimtas sportininkų iš Lietuvos ir aplinkinių šalių dvi dienas dovanojo panevėžiečiams ir į varžybas atvykusiems svečiams išskirtinio grožio reginį.
Šių metų varžybos kardinaliai skyrėsi nuo pernykščių. 2018 m. čempionato etapą Panevėžyje dėl stiprios liūties teko netgi trumpam sustabdyti, tačiau šiemet saulė abi dienas intensyviai šildė žiūrovus bei dalyvius.

Lietuvos motokroso čempionato etapas Panevėžyje

D. Jazdauskas išsiveržė į priekį
Galingiausių motociklų MX1 klasėje prieš ketvirtąjį etapą pirmąją vietą dalijosi Domantas Jazdauskas bei Jan Jakobson iš Estijos – abu buvo surinkę vienodai taškų. Vis tik Panevėžyje lietuvis įrodė savo pranašumą, nugalėjo abiejuose važiavimuose ir įgijo nedidelę persvarą prieš estą sezono įskaitoje. Trečias šiame etape liko latvis Kristers Drevinskis – pirmą kartą šiame sezone Lietuvoje pasirodęs sportininkas sumaišė kortas dėl paskutinės prizinės vietos sezono įskaitoje kovojantiems MX1 klasės dalyviams.
MX2 klasėje kova dėl pirmos vietos ne ką mažesnė, tik čia ji vyksta tarp trijų vairuotojų. Dovydas Karka kol kas nugali visuose Lietuvos čempionato etapuose, kuriuose tik dalyvauja, tačiau vieną yra praleidęs ir todėl bendroje 2019 m. sezono įskaitoje yra tik trečias. Pirmose dviejose vietose įsitaisę latviai – Niks Niklavs Suna ir Ralfs Edgars Ozolins. Pastarasis Panevėžio etape užėmė trečią vietą, o N. N. Suna liko ketvirtas.
Motociklų iki 125 kub. cm klasėje lyderio poziciją išlaiko Arnas Vedluga – jis varžovams nepalieka vilčių ir nugali jau ketvirtame etape iš eilės. Antrą bei trečią vietas užėmė Kristers Krists Suna bei Oleg Sergienko, atitinkamas pozicijas po keturių etapų jie užima ir bendroje čempionato įskaitoje.

Užtikrinta M. Adomaičio pergalė
Jauniausių vairuotojų, besivaržančių motociklų iki 50 kub. cm klasėje, netikėtumų būna bene daugiausia. Pavyzdžiui, jau antrame etape iš eilės nugali svečias iš Lenkijos Greg Laguta – puikiai startuojantis sportininkas nepalieka vilčių lietuviams. Tačiau jis praleido pirmuosius du čempionato etapus, tad bendroje sezono įskaitoje yra tik šeštas.
Antrą vietą Panevėžyje užėmė sezono lyderis Rojus Zaborskis, trečias ir etape, ir čempionate lieka Arturs Vinters. Antrą vietą sezono įskaitoje užimantis Denijs Bogdanovs Panevėžio etape užėmė tik penktą vietą.

Motociklų iki 65 kub. cm klasėje eilinį kartą užtikrintą pergalę pasiekė Marius Adomaitis, prieš kelias savaites puikiai pasirodęs Europos čempionate ir ten užėmęs antrą vietą. Šiaulietis – užtikrintas ir Lietuvos čempionato lyderis. Antrą vietą Panevėžyje užėmė Ricards Alens Galcins, trečią – Evgeniy Mironov.
Motociklų iki 85 kub. cm klasėje greičiausias buvo latvis Kristers Janbergs, dar padidinęs savo persvarą čempionate. Antras liko Uldis Freibergs, trečias – Ugnius Liulys, kuriam šis rezultatas leido pakilti į antrąją vietą čempionato įskaitoje. Į trečią nukritęs Martins Platkevics nebaigė antrojo važiavimo.

Daugėja pretendentų nugalėti keturračių įskaitoje
Varžybas Panevėžyje praleido ligšiolinis keturračių įskaitos lyderis Valerijs Kuzmins. Nepaisant to, jo per pirmus tris etapus susirinktos persvaros pakako, kad net ir gavęs 0 taškų Panevėžyje jis išliktų čempionato lyderiu.
Panevėžyje keturračių įskaitoje nugalėjo Domantas Vaznys, su Matiss Palevics pasidalijęs po pergalę abiejuose važiavimuose. Trečias liko Renatas Jegorovas, o proga tapti čempionato lydere nepasinaudojo Austėja Tamuliūnaitė. Ji nebaigė pirmojo važiavimo, antrame liko trečia ir Panevėžio etape užėmė penktą vietą. Nepaisant to, 2019 m. sezono įskaitoje Austėja liko antra, tačiau jai į nugarą kvėpuoja R. Jegorovas bei Janis Saldavs. Vilčių užlipti ant podiumo dar tikrai neprarado D. Vaznys bei M. Palevics, tad keturračių kovos artėjančiuose etapuose turėtų būti itin atkaklios.
Motociklų su priekabomis klasėje 750 s/p greičiausi jau ketvirtą kartą iš eilės buvo Mantas ir Rytis Kišūnai, dar padidinę ir taip nemenką persvarą bendroje sezono įskaitoje. Antrą vietą Panevėžyje užėmė Tomas Baltušis ir Tadas Natka, trečią – Modris Stelle ir Martins Zemeskalns.