NaujienosRalisSportas

Po pirmos WRX dienos Norvegijoje – Kevinas Abbringas tarp 10 greičiausiųjų

Birželio 15 dieną Norvegijoje, Hell trasoje, startavo penktasis Pasaulio ralio čempionato etapas, kuriame prie lietuviškos „ES Motorsport“ komandos „Škoda Fabia WRX“ automobilio vairo sėdo olandų lenktynininkas Kevinas Abbringas, prieš sezoną dirbęs komandos bolido testuotoju.

K. Abbringui tai buvo debiutas Pasaulio ralio kroso čempionate. Šeštadienis prasidėjo laisvosiomis treniruotėmes, kuriose olandas užfiksavo 8-ą rezultatą. Įdomu tai, kad net aštuoni greičiausi lenktynininkai tilpo į vos 0,3 sek. laiko tarpą.

Pirmoji kvalifikacija

Pirmojoje kvalifikacijoje K. Abbringas savo važiavime užėmė antrąją poziciją, o tarp visų dalyvių buvo penktas. Greičiausias – N. Gronholmas.

„Tai man buvo svajonių debiutas, kurio metu gerai pasirinktos strategijos dėka pavyko turėti gana laisvą važiavimą, nepaisant to, kad pirmos kvalifikacijos starto pozicijos burtai mums buvo nepalankūs. Po starto, pirmajame posūkyje, padariau klaidą ir praradau apie dvi sekundes, tačiau vėliau atlikau viską, ką galėjau geriausiai ir, manau, kad penkta pozicija yra geras rezultatas“, – po pirmos kvalifikacijos sakė Kevinas Abbringas.

ES Motorsport komandos Škoda

Antroji kvalifikacija

Antrosios kvalifikacijos pradžia nuteikė itin puikiai – į pirmąjį posūkį paskutinis įvažiavęs K. Abbringas, iš jo išvažiavo antroje pozicijoje ir puikiai ją gynė, tačiau trečiajame rate viskas pasikeitė kardinaliai. Automobilis sulėtėjo ir lenktynininkas buvo priverstas užleisti pozicijas varžovams, finišuodamas penktas.

Grįžus į komandos palapinę, mechanikai nustatė šio sulėtėjimo priežastį – atsilaisvino turbokompresoriaus vamzdis.

Tuo tarpu greičiausias antroje kvalifikacijoje ir vėl buvo N. Gronholmas, užbaigęs šeštadienį pačiame rikiuotės viršuje.

Susumavus antros kvalifikacijos rezultatus K. Abbringas liko 16-as, tačiau bendroje įskaitoje po pirmos dienos jis yra tarp dešimt greičiausiųjų – devintoje pozicijoje.

Antras, už N. Gronholmo nugaros, dieną baigė T. Timerzyanovas, o trečias liko T. Scheideris.

Sekmadienį, birželio 16 dieną, laukia dar du kvalifikaciniai važiavimai, po kurių paaiškės patekusiųjų į pusfinalį sąrašas. Į jį patenka dvylika greičiausių lenktynininkų.

Panašūs įrašai

Back to top button