RalisSportas

Po smarkios avarijos Rokiškyje į „Alburnus Rally Elektrėnai“ dalyvių gretas Jonas Sluckus grįžta nauju kėbulu

Jau rugsėjo 9-ą dieną Elektrėnų, Kaišiadorių ir Trakų apylinkėse įvyks penktasis, priešpaskutinis šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionato ir Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapas „Alburnus Rally Elektrėnai“. Jame startuos beveik šimtas dalyvių. Jų gretose – ir Jonas Sluckus su Dainiumi Alekna, kurie praėjusiame etape patyrė labai smarkią avariją ir buvo priversti atsisveikinti su senuoju „Škoda Fabia R5“ kėbulu.

Jonas Sluckus sako, kad po Rokiškyje patirtos avarijos apie ralio karjeros pabaigą jis nė nesvarstė, tačiau šio sezono likimas jau buvo pakibęs ant plauko. Jo ir Dainiaus Aleknos ekipažas per avarija Rokiškyje savo „Škoda Fabia R5“ sudaužė taip, kad buvo pažeisti net saugos lankai. Beje, praėjusiais metais Jonas Sluckus paskutiniame sezono etape taip pat turėjo smarkų incidentą, po kurio iš kėbulo net iškrito variklis, tačiau nei praėjusi, nei ši avarija neatmušė šio lenktynininko noro varžytis ralio trasose.

„Rokiškyje sudaužytas kėbulas nebetinka naudojimui, susidėvėjo. Tiksliau „sugedo nepataisomai“. Tačiau po avarijos mechanikai nustatė, kad bėda tik kėbule, o agregatai daugiau mažiau sveiki. Taigi paskatintas ralio fanų, jų iniciatyvos, paramos, nusprendžiau grįžti dar šį sezoną ir net bandyti suspėti į „Alburnus Rally Elektrėnai. Iš „Škoda Motorsport“ gamyklos užsakėme naują kėbulą, kurį į Čekiją nuvyko paimti šturmanas Dainius su mūsų komandos fanu Linu. Kadangi gamykla suprato, kokioje situacijoje esame, naują kėbulą gavome labai greitai“, – sakė Jonas Sluckus.

Jonas Sluckus su Dainiumi Alekna (nuotr. Alfonso Rakausko)
Jonas Sluckus su Dainiumi Alekna (nuotr. Alfonso Rakausko)

Jonas Sluckus sako, kad šiuo metu į naująjį kėbulą dedami agregatai ir beveik nėra abejonių, kad ekipažas spės į „Alburnus Rally Elektrėnai“ varžybas, kurios vyks po savaitės – rugsėjo 9-ą dieną. Tiesa, iki tol sportininkas nori išvažiuoti ir į testų sesiją, skirtą automobilio reguliavimui.

„99 procentai, kad Elektrėnuose būsime. Klausimas, kaip gerai pasiruošę, bet panašu, kad startuosime. Kadangi kėbulas jau yra, daug investicijų ir darbo įdėta, privalome spėti. Tikimės, kad ši nesėkmė Rokiškyje neišmušė mūsų iš vėžių ir labai viliuosi, kad tas visas blogas kortas jau išmetėme – dabar rankose liko tik tūzai“, – kalbėjo Jonas Sluckus.

Jonas Sluckus su Dainiumi Alekna (nuotr. Alfonas Rakauskas)
Jonas Sluckus su Dainiumi Alekna (nuotr. Alfonas Rakauskas)

Šiais metais „Alburnus Rally Elektrėnai“ dalyvių lauks devyni greičio ruožai, kuriais Lietuvos automobilių ralio čempionato ekipažai turės įveikti kiek daugiau nei 115 kilometrų. Ralio sprinto čempionate sportininkų lauks per pus trumpesnė distancija. Jie į lenktynes prisijungs nuo antrosios pusės ir nuvažiuos beveik 58 km atstumą. Dar viena svarbi detalė – ralio formatas iš dviejų dienų keičiasi į vienos. Visi greičio ruožai vyks šeštadienį. Ekipažai varžysis Kaišiadorių, Trakų ir Elektrėnų žvyrkeliais. Pastarasis miestas ir taps viso ralio centru.

„Puoselėjant sporto tradicijas Elektrėnų savivaldybėje, jau 9 metus iš eilės kasmet organizuojamas ralis, kuris savyje talpina ir sporto, ir miesto šventę. Ralio lenktynininkams tai puiki proga parodyti savo aukštą meistriškumą, tvirtą charakterį ir vairavimo įgūdžius. Elektrėniškiams ir miesto svečiams tai azartiškų akimirkų ir nepakartojamų įspūdžių šaltinis. Sveikinu ralio dalyvius, linkiu sunkių ir įdomių greičio ruožų, pergalių juose ir saugaus vairavimo. Juk kuo sunkesnė kova – tuo saldesnė pergalė“, – sakė Elektrėnų meras Gediminas Ratkevičius.

Panašūs įrašai

Back to top button