1006 kmSportasŽiedas

„Porsche Baltic“ komanda 1006 km lenktynėse dalyvaus su nauja sudėtimi

Iki pagrindinio Lietuvoje automobilių sporto renginio – „Aurum 1006 kilometrų lenktynių“ – liko vos kelios dienos. Viena iš praėjusių metų favoričių – „Porsche Baltic“ – komanda prie starto linijos stos su ne kartą šiose lenktynėse sužibėjusiu patikimuoju „Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport “, o jį pilotuos profesionalaus lenktynininko apmokyti „Porsche“ automobilių entuziastai.

„Porsche Racing Experience“ įgūdžiai persikels į tikrą lenktynių trasą

Kaip ir kasmet, „Porsche Baltic” komandos sudėtį sudarys vienas profesionalus lenktynininkas ir trys „Porsche“ automobilių entuziastai, kurie lenktyninio vairavimo ypatumų mokėsi projekte „Porsche Racing Experience”. Komandos vadovas – žiedinių lenktynių profesionalas Robertas Kupčikas, komandos nariai – Paulius Žadeika, Andrius Bagdonavičius ir Leonardas Diržys.

„Nors karantino ribojimai kiek pavėlino pasiruošimo planus, prie starto linijos stosime jausdamiesi užtikrintai. Kiekvienas komandos narys surinko dviženklį vairavimo valandų skaičų, treniruotės vyko tikrose lenktynių trasose tiek Lietuvoje, tiek Estijoje, o vienas iš komandos narių – L. Diržys – sėkmingai pasirodė šešių valandų lenktynėse Parnu birželio mėnesį. Džiugina ir komandos dvasia bei ryžtas atiduoti visas jėgas lenktynių dieną“, – sako „Porche Racing Experience“ projekto vadovas ir „Porsche Baltic“ komandos galva R. Kupčikas.

Porsche Cayman GT4

„Porsche Baltic“ komanda kasmet išsiskiria tuo, kad specialiai šioms ir kitoms varžyboms paruošia lenktynininkus mėgėjus. Sudalyvavę „Porsche Racing Experience“ projekte ir įgavę pakankamai vairavimo patirties, dalyviai gali sėsti už lenktyninio automobilio vairo ir varžytis tikroje lenktynių trasoje su kitais dalyviais. Nesikeičia tik komandos vadovas, kuris pats ir apmoko savo komandos narius visų vairavimo lenktynių trasoje subtilybių.

Vienas iš projekto „Porsche Racing Experience“ projekto dalyvių ir „Porsche Baltic“ komandos narys A. Bagdonavičius sako, jog pasiruošimo metu įgijo ne tik praktinių vairavimo įgūdžių lenktynių trasoje, bet ir išmoko tinkamai nusiteikti psichologiškai.

Porsche Cayman GT4

„Vairuojant lenktyninį automobilį užplūsta neįtikėtinas adrenalino kiekis, kuris nei iš tolo neprilygsta jokiam lenktynių simuliatoriui. Visgi, komandos vadovo patirtis ir gebėjimas tinkamai nuteikti bei motyvuoti visą komandą artėjant lenktynėms leidžia jaustis tvirtai, nors tai pirmosios tokio aukšto lygio lenktynės mano gyvenime“, – sako A. Bagdonavičius.

„Porsche“ automobilių entuziastas priduria, kad pagrindinis tikslas – sėkmingai įveikti trasą ir pažymi, kad papildomai pasitikėjimo teikia kvalifikuota „Porsche“ mechanikų komanda: „Pasitikime vienas kitu kaip komandos nariai, pasitikime kapitonu, taip pat didelį pasitikėjimą kelia mechanikų komanda, todėl lenktynių dieną galėsime koncentruotis į trasą, manevrus, laiką ir kitus lenktynėse ypatingai svarbius niuansus.“

Porsche Cayman GT4

Patikimasis „Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport“ – jau ketvirtą kartą prie starto linijos

„Porsche“ ženklo automobiliai „Aurum 1006 km kilometrų lenktynėse“ yra vieni populiariausių. Tai, pasak patyrusio lenktynininko R. Kupčiko, tik įrodo, kad „Porsche“ gamina vienus patikimiausių sportinių automobilių.

„Jau ketvirtus metus iš eilės trasoje važiuosime su „Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport“, kuris pernai metais nurungė visus „GT4“ grupės varžovus, o bendroje įskaitoje finišavo septintas. Tai išbandytas, greitas, manevringas ir patikimas automobilis, kuris šiemet turės dar ir patobulintą oro padavimo sistemą“, – sako „Porsche Baltic“ komandas vadovas R. Kupčikas.

Porsche Cayman GT4

Sportiniame „Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport“ sumontuotas 3,8 l variklis, turintis 400 AG ir pasiekiantis 420 Nm sukimo momentą. 7 laipsnių PDK automatinė pavarų dėžė leidžia efektyviai perjungti pavaras, o stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) bei stabilumo kontrolė (ESP) padeda užtikrintai įveikti net sudėtingiausius posūkius. Automobilis sukonstruotas taip, kad svorio balansas tarp priekinės ir galinės ašių atitiktų 50:50 proporciją.

„Aurum 1006 km lenktynės“ startuos birželio 17 d. 12 val. Vidutiniškai dalyviai trasą įveikia per 9 val. Lenktynių trasa unikali tuo, kad ji laikinai suformuojama ties Palangos aplinkkelio ir viaduko į Kretingą sankryža. Trasos posūkiai kupini pakilimų ir nusileidimų, padarytos dirbtinės lėtėjimo zonos, o tiesiosios veda magistraliniais keliais.

Panašūs įrašai

Back to top button