• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį „Snetterton“ trasoje buvo surengtas šeštasis Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurės etapas, kuriame „Juta Racing“ komandos lenktynininkas Jonas Gelžinis iškovojo pergales abejuose važiavimuose.
Pirmosioms lenktynėms pirmąją startinę poziciją pelnė Michaelas Meadowsas. J.Gelžinis pelnė antrąją startinę poziciją, varžovui nusileidęs 0.733 sek. Vis dėlto, pirmojo važiavimo starto metu M.Meadowsas iš savo startinės pozicijos pajudėjo per anksti ir už tai buvo nubaustas pravažiavimo pro techninio aptarnavimo juostą bauda. Į pirmąją poziciją išsiveržęs J.Gelžinis jos neužleido iki pat finišo ir pelnė antrąją pergalę šiame sezone.

-  Dan De Zille (D.Brit.)      ProAM1  Redline Racing    nefinišavo

Antrame važiavime J.Gelžinis taip pat startavo iš antrosios pozicijos, pagal antruosius greituosius ratus kvalifikacijoje vėl nusileidęs tik M.Meadowsui. Priešingai nei pirmame važiavime, J.Gelžinis jau starto metu išsiveržė į lyderio poziciją ir kontroliavo situaciją iki pat finišo. Pirmame rate padangą blokavęs ir taip ją apgadinęs M.Meadowsas buvo priverstas galvoti apie gynybą nuo Rory Butcherio ir Deano Stonemano, o ne apie apie J.Gelžinio puolimą.

Verta paminėti, kad praeityje etapas „Snetterton“ trasoje J.Gelžiniui buvo vienas nesėkmingiausių. Praėjusiais metais J.Gelžinis iš pirmojo važiavimo buvo diskvalifikuotas, o antrame finišavo tik penktas.
-   Daniel Lloyd (D.Brit.)     Pro     Team Parker    nefinišavo

Po pergalingo savaitgalio  J.Gelžinis bendroje įskaitoje susilygino su lyderiu M.Meadowsu. Abejų lenktynininkų sąskaitoje yra po 197 taškus. Trečioje vietoje žengiantis D.Stonemanas atsilieka 36 taškais.
„Renault Clio“ taurės važiavime I.Gelžinis finišavo tryliktas
„Renault Clio“ taurės važiavimuose „Juta Racing“ komandai vėl atstovavo du lenktynininkai: Ignas Gelžinis ir po vienerių lenktynių pertraukos sugrįžęs Tautvydas Barštys jaun.
Savaitgalio metu lenktynininkams kortas maišė permainingos oro sąlygos. Kadangi treniruočių metu lijo lietus, o kvalifikacija vyko sausu oru, I.Gelžinis nespėjo perprasti pakitusių trasos charakteristikų ir pirmosioms lenktynėms pelnė tik šešioliktąją startinę poziciją.
Startas I.Gelžiniui susiklostė sklandžiai, tačiau pirmame posūkyje lenktynininkas pateko į chaosą ir buvo priverstas užleisti keletą pozicijų varžovams. Vis dėlto, iki finišo I.Gelžiniui prarastas pozicijas pavyko atkovoti ir jis finišavo šešioliktoje vietoje.
T.Barštys jaun. pirmąsias lenktynes pradėjo iš 21-osios pozicijos, o finišo liniją kirto aštuonioliktas.
-   Ronnie Klos (D.Brit.)      Vittoria      nefinišavo

Antrasis važiavimas I.Gelžiniui klostėsi kur kas geriau. Lenktynes lietuvis pradėjo iš penkioliktosios pozicijos ir netrukus po starto įsitvirtino tryliktoje vietoje, už Robo Smitho. Nepaisant to, kad I.Gelžinis buvo žymiai greitesnis už varžovą, gera R.Smitho gynyba neleido „Juta Racing“ atstovui pakilti dar viena pozicija į viršų ir dėl to I.Gelžinis finišo liniją kirto tryliktoje vietoje.
Kaip ir pirmose lenktynėse, T.Barštys jaun. antrosiose lenktynėse startavo iš 21-osios pozicijos, tačiau finišo nepasiekė.
-   Tautvydas Barštys (Liet.)  Juta Racing  nefinišavo

Po šeštojo etapo bendroje įskaitoje pirmauja Joshas Filesas, surinkęs 299 taškus. I.Gelžinis su 70 taškų žengia septynioliktas, o T.Barštys jaun. su 18 taškų – dvidešimt ketvirtas.
Septintasis „Porsche Carrera“ ir „Renault Clio“ taurės etapas vyks rugpjūčio 24-25 dienomis Didžiosios Britanijos „Knockhill“ trasoje.