ĮvairenybėsNaujienos

„Porsche“ programėlė tiesia pagalbos ranką vairuotojams: padės surasti vaizdingiausią maršrutą

Tuziną skirtingų „Porsche 718“ ir „Porsche 911“ modelio versijų siūlantis gamintojas nori ištiesti pagalbos ranką tiems, kas ieško įdomesnių, vaizdingesnių kelio ruožų, kuriuose būtų galima pasimėgauti vairavimo malonumu.

2019 metais „Porsche“ išleido „Roads“ vardu pavadintą programėlę, su kuria gamintojas siūlė vairuotojams išsukti iš greitkelio ir norimą kelionės tikslą pasiekti važiuojant įdomesniais keliais. Nors ši programėlė sulaukė nemažo „Porsche“ entuziastų susidomėjimo, tačiau naujausioji programėlės versija turėtų sudominti ne tik juos.

Iš pagrindų atnaujinta programėlė dabar naudoja dirbtinį intelektą, kurio pagalba vairavimo malonumą vertinantys vairuotojai galės lengviau surasti vaizdingus maršrutus. Visgi, netgi „Porsche“ pati pripažįsta, jog ši navigacijos programa yra skirta surasti ne trumpiausią ar greičiausią maršrutą, o tokį, kuriuo būtų malonu važiuoti.

Daugiau nei 180 tūkst. naudotojų turinti programėlė, deja, šiuo metu yra pasiekiama tik „Apple“ programėlių parduotuvėje.

Pristatydamas atnaujintą programėlę, „Porsche“ rinkodaros vadovas Robertas Aderis sakė: „Pagrindinė naujosios programėlės dalis yra vaizdingų maršrutų generatorius. Jis leidžia vairavimo entuziastams keliais paspaudimais rasti savo svajonių maršrutą. Dirbtinis intelektas apskaičiuoja tinkamą maršrutą pagal įvairius parametrus, pavyzdžiui, posūkius, topografiją, kraštovaizdžio ypatumus ar lankytinus taškus.“

Norėdamas apskaičiuoti maršrutą, naudotojas gali nurodyti ne tik pradinį tašką, bet ir pasirinktinius parametrus, pavyzdžiui, važiavimo trukmę, ar nori subalansuoto maršruto, labiau vingiuoto maršruto ar greitesnio maršruto ir pan. Sukurtais maršrutais galima važiuoti naudojant integruotą navigaciją, juos išsaugoti, įvertinti ir galbūt pasidalyti „Roads“ bendruomenėje su kitais naudotojais.

„Porsche“ taip pat pabrėžia „Roads“ programėlės bendruomenės aspektą. Vairuotojai gali ne tik dalytis maršrutais su kitais vairuotojais, bet ir prisijungti prie viešų ar privačių grupių ir dalytis patirtimi, o kai kurie iš jų, kaip pranešama, tokiu būdu planuoja bendras keliones.

Šią unikalią „Porsche“ navigacijos sistemą galite išbandyti ČIA.

Back to top button