SportasŽiedas

Povilas Jankavičius antrą kartą iš eilės laimėjo „Mitjet International“ serijos 4 valandų lenktynes Prancūzijoje

Praėjusiais metais laimėjus „Mitjet Endurance 4h” lenktynes Prancūzijoje, „Paul Armagnac Nogaro“ trasoje, šiemet lietuvis Povilas Jankavičius su komandos draugais Essart Gaetan ir Fabien Lavergne iš Prancūzijos vėl nepaliko vilties varžovams. Antrus metus iš eilės lenktynininkui iš Lietuvos pavyko pakartoti sėkmę ir užlipti ant nugalėtojų pakylos. Tiesa, tik šiemet tai pasiekė su kita komanda – „MV2S Racing“.

Prancūzijoje Nogaro miestelyje lapkričio 19 dieną rinkosi „Mitjet International” lenktynių sirgaliai bei dalyviai. Prie kompaktiško vienos dienos formato 4 valandų lenktynių starto linijos išsirikiavo 13 ekipažų, po 2-4 pilotus, iš keturių šalių, tarp kurių buvo galima išvysti ir lietuvišką pavardę bei Lietuvos trispalvę.

Povilo Jankavičiaus automobilis lenktynėse Prancūzijoje
Povilo Jankavičiaus automobilis lenktynėse Prancūzijoje

P. Jankavičius neslėpė, kad prieš varžybas buvo nusiteikęs pakartoti praėjusių metų rezultatą. Tačiau išvakarėse tarp komandų juokavo, jog pergalę iškovos tik ta komanda, kuri prieš varžybas pakeis sankabą.

„Praėjusiais metais būtent mūsų „Arctic Energy” komanda laimėjo, kai prieš pat startą teko keisti sankabą. Mat, po kvalifikacijos pastebėjome, kad ji yra bloga, o laiko iki starto mažai ir teko startuoti iš pitlane zonos paskui ką tik startavusį peletoną, bet visgi mums pavyko išplėšti pergalę. Šiais metais mūsų „MV2S Racing“ komandai situacija kartojosi, tačiau tą supratome po treniruotės – dar prieš kvalifikaciją. Komandos mechanikai keičia sankabą, mes praleidžiame kvalifikaciją, tačiau iki varžybų starto sankaba pakeista, automobils patikrintas ir startuojame paskutiniai, bet bent jau ne iš pitlane zonos. Nepaisant to, jau po pirmos lenktynių valandos buvome pirmoje vietoje, tuomet prasidėjo lietus ir iki pat finišo su mažesniu ar didesniu atsiplėšimu nuo varžovų išlaikėme lyderių poziciją“, – varžybų dramą dėstė lietuvis.

MV2S Racing komandos podiumas
MV2S Racing komandos podiumas

„Mitjet International“ vyksta Prancūzijoje, Italijoje ir Beniliukse. Varžybose dalyvauja iki 48 dalyvių su vienodų techninių reikalavimų mono tipo automobiliais – tokia pati variklio galia, to paties modelio padangos, vienodas svoris. Lenktynių nugalėtoją lemia vairuotojų meistriškumas ir geras komandos darbas ruošiant automobilį.

Lietuvis Povilas Jankavičius lapkričio 4-6 dienomis, Italijoje taip pat iškovojo čempiono titulą vykusiose paskutinėse „Mitjet Italia Racing Series 2022” sprinto lenktynėse.Prancūzijoje laimėta pirmoji vieta lietuviui jau 8 pergalė per visą jo šių metų sezoną.

Back to top button