SportasŽiedas

Povilas Jankavičius laimėjo net 3 „Mitjet International“ taures Prancūzijoje

Savaitgalį Prancūzijoje, Nogaro miestelyje, Paul Armagnac trasoje vykusiose „Mitjet International“ pirmo etapo lenktynėse, lenktynininkas, atstovaujantis „Arctic Energy” komandą, Povilas Jankavičius laimėjo net tris lenktynes iš keturių ir visus savo sirgalius nustebino žinute tiesioginėje vaizdo transliacijoje internete: lietuviškas žodis LABAS pasiekė visus Mitjet sekėjus Europoje ir už jos ribų.

Keturios lenktynės per dvi dienas

Keturis kartus prie Paul Armagnac trasos starto linijos lenktynėms stojo 16 ekipažų. Kiekvienų lenktynių trukmė 20 min, per lenktynes įveikiama 12 ratų, vieno rato ilgis 3,6 km. Lenktynių trasoje Povilas vairavo „Arctic Energy“ komandos sportinį automobilį Mitjet 2L, kuriuo treniruotėje užfiksavo geriausią rato iveikimo laiką, o kvalifikacijoje buvo antras, vos šešiomis šimtosiomis sekundės dalimis nusileidęs kvalifikacijos laimėtojui, prancūzui, Gregor Raymondis.

„Arctic Energy“ komandos Povilas Jankavičius

Pirmą lenktynių dieną – dvi pergalės

Pirmose lenktynėse P. Jankavičius startavo iš antros vietos. Tačiau gan greitai „iššoko“ į pirmąją vietą ir niekam neužleidęs lyderio pozicijos laimėjo 1 vietą bei pirmąją naujai atgimusio čempionato taurę. Pergalę kiek apkartino po lenktynių teisėjų skirta bauda už incidentą trasoje su kvalifikacijos lyderiu G. Raymondis. Baudos kaina – trečių lenktynių startas iš paskutinės vietos.

Antros lenktynės buvo kur kas kovingesnės nei pirmosios. Pirmame rate po starto teko „kautis ratas i ratą” su kvalifikacijos laimėtoju Gregor Raymondis, bet pasinaudojus „oro maišu” tiesiojoje P. Jankavičius aplenkė G. Raymondis. Po truputį atitolęs iškovojo antrąją taurę per pirmą čempionato dieną.

„Arctic Energy“ komandos Povilas Jankavičius

Lietuviškas žodis „labas“ pasiekė visus Mitjet sekėjus

Prieš antrąsias lenktynes, kurios buvo rodomos tiesiogiai internetu, Povilas ant priekinio automobilio kapoto, užklijavo lietuvišką žodį LABAS, kuris skambėjo Prancūzijoje viso čempionato metu. Lenktynininkai, susirinkę „padoke“ klausinėjo ką reiškia šis užrašas ir sužinoję reikšmę, tradicinį prancūzišką pasisveikinimą pakeitė lietuvišku labas. Dar daugiau palaikymo, dėmesio ir žinučių lenktynininkas P. Jankavičius sulaukė socialiniuose tinkluose – tie kas lenktynes stebėjo tiesiogiai iš karto atpažino, kad 17 numeriu pažymėtu automobiliu važiuoja tautietis ir socialiniuose tinkluose nuvilnijo #labas palaikymo banga.

Po lenktynių Povilas Jankavičius neslėpė, kad ši žinutė buvo linkėjimai tautiečiams ir tuo pačiu lietuvių kalbos pamoka kolegoms prancūzams. Juk beveik visas pasaulis žino prancūzišką „Bonjour”, dabar sužinos ir lietuvišką „Labas”.

„Arctic Energy“ komandos Povilas Jankavičius

Antrą lenktynių dieną – dar viena pergalė

Trečias lenktynes, dėl gautos baudos pirmųjų lenktynių metu, P. Jankavičius pradėjo iš paskutinės šešioliktos vietos. Lenktynininko planas buvo per turimas 20 min. aplenkti kiek įmanoma daugiau automobilių ir pasivyti atitrūkusius lyderius. P. Jankavičiui finišą kirtus ketvirtam jis sulaukė techninių komisarų vizito komandos palapinėje, kurie atliko pilną automobilio patikrinimą pagal techninį reglamentą.

Sekmadienio vakarą ketvirtas lenktynes, P. Jankavičius pradėjo iš pirmos starto pozicijos. Automobilį vėl puošė lietuviškas žodis labas. Visų lenktynių metu, lyderio poziciją be didelės intrigos išlaikęs Povilas laimėjo trečiąją čempionato taurę iš keturių.

Lenktynių įrašus galite rasti: ČIA, ČIA ir ČIA.

Back to top button