Straipsniai

Pradžiamokslis norintiems pažeminti arba paaukštinti automoblį

Kuomet nusprendžiate sužeminti arba paaukštinti savo automobilio važiuoklę, tai iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasta, tačiau realybėje tai įgyvendinti yra ganėtinai sudėtinga. Taigi, mes apšviesime, kaip ir ko reikia, norint pakeisti važiuoklės charakteristikas.

Norint pakeisti pakabos aukštį, reikia atsižvelgti į daugelį aspektų – nuo spyruoklių iki stebulių – viskas turi būti apskaičiuota ir tiksliai atlikta, nes kitu atveju automobilio valdymo charakteristikos gali drastiškai pasikeisti ir net tapti pavojingomis. Gerai paieškojus, už atitinkamą kaina, galima rasti kiekvienam automobiliui tinkančių komponentų, kurie padės lengviau pakeisti mašinos stovėsenos aukštį. Spyruoklių vijų nupjovimas nėra vienintelė išeitis, todėl apžvelgsime įvairius galimus variantus.

Kad geriau suprastumėte, nuo ko priklauso automobilio aukštis ir kaip galite jį pakeisti, reikia sužinoti daugiau informacijos apie spyruokles, kurios yra vienas pagrindinių važiuoklės komponentų. Spyruoklės tamprumas yra žymimas kg/cm išraiška. Ką tai reiškia? Dažniausiai standartinės automobilių spyruoklės turi 26-27kg/cm išraišką, o tai reiškia, kad ant spyruoklės uždėjus 26-27 kilogramus, ji sutrumpės vienu centimetru. Kodėl reikia žinoti tokius skaičius? Tai reikalinga tam, kad žinotumėte, kiek galima sužeminti automobilį. Pavyzdžiui, daugelis gamintojų leidžia su standartiniais amortizatoriais pakabą sužeminti iki keturių centimetrų. Tai yra saugi riba, iki kurios amortizatorius dirbs normaliomis sąlygomis. Taigi, jei nuspręsite žeminti automobilį daugiau nei 4 centimetrus, vertėtų sudėti ir kitokius amortizatorius.

smart-fortwo-front-or-rear-coil-spring-2001-2007--235-p

Elementariausias, bet blogiausias būdas yra nuo standartinės spyruoklės nupjauti atitinkamą skaičių vijų. Toks sprendimas gali sugadinti valdymo sąvybes, pakeisti važiuoklės geometriją, todėl vietoj pjovimo, geriau pasirinkti originaliai trumpesnes spyruokles. Jos kiek pakietins važiavimą, nes jų standumo išraiška yra didesnė , tačiau ir čia yra išeitis. Kai kurie gamintojai siūlo spyruokles, kurių savybės gali keistis. Kol šis komponentas nėra pastoviai spaudžiamas, jis gali būti ganėtinai minkštas, tačiau važiuojant posūkyje sustandėja, neleisdamas kėbului per daug siūbuoti.

Jei galite išleisti daugiau pinigų, galite nesukdami galvos užsisakyti jūsų automobiliui tinkančią coilover sistemą. Nors, šis, tarp automanų paplitęs žodis, nereiškia nieko daugiau, kaip tik paprastą spyruoklės ir amortizatoriaus sistemą, toks gaminys leis kiek universaliau išnaudoti pakabą, bei lengviau žaisti su ratų išvirtimu. Coilover‘iai parduodami, kaip vientisi mechanizmai, todėl nereikės jaudintis ar standartinis amortizatorius draugaus su nestandartine spyruokle. Taip pat beveik visi modeliai yra reguliuojami, todėl galėsite be vargo surasti jums labiausiai patinkantį aukščio ir ratų išvirtimo balansą.

D2_honda_dc2_05

Jei norite pakelti automobilį, jums teks viską daryti atvirkščiai – dėti ne trumpesnes spyruokles, bet ilgesnes, su daugiau vijų. Bet ir čia yra gudras, tačiau turintis nemažai trūkumų sprendimas. Galima į standartines spyruokles įsukti gumines vijas, kurios neleis spyruoklei susispausti. Tai suteiks papildomo pravažumo, tačiau gerokai pakeis automobilio valdymo charakteristikas ir jis gali tapti nenuspėjamas, todėl su tokia mašina  reikia elgtis atsargiai ir apgalvotai.

Kaip ir minėjome, optimaliausias būdas pakelti automobilį, yra sumontuoti aukštesnes spyruokles. Tačiau čia vėl reikia žinoti ribas, nes persistengus gali labai stipriai nukentėti kiti pakabos elementai, pradedant amortizatoriais, baigiant salenblokais ar šarnyrais.  Taip pat nereikia pamiršti, nuo aukštesnių spyruoklių automobilis taps kietesnis, posūkyje jis jausis ne toks stabilus ir kėbulo pavirtimo kampas ženkliai išaugs. Žinoma, už tai gausite didesnį pravažumą turinčią transporto priemonę.

Taigi, tai tik mūsų kelionės pradžia, siekiant savo keturratį žirgą padaryti stilingesniu ar labiau draugišku bekelei. Spyruoklės tėra maža dalis to, ką reikia žinoti, norint sužeminti arba paaukštinti važiuoklę, o mes pasistengsime su kiekvienu aspektu supažindinti kiek detaliau.

Back to top button