• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį, birželio 22 d., Poznanėje (Lenkija) įvyko žiedinių lenktynių „Volkswagen Castrol Cup“ serijos, kurioje kartu su Austrijos, Švedijos, Meksikos, Čekijos, Vokietijos ir Slovakijos sportininkais varžosi ir Lietuvos garbę ginantis Robertas Kupčikas, prieš šešerius metus jau tapęs šių lenktynių nugalėtoju, dvejos ketvirtojo etapo lenktynės.
Pirmosiose R. Kupčikas, startavęs iš palankios antrosios starto pozicijos, tokioje pat vietoje ir finišavo ir po lenktynių kopė ant nugalėtojų pakylos antrojo laiptelio.
Pirmąsias lenktynes užtikrintai laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs Švedijos lenktynininkas Marcus Fluchas, 14 Poznanės trasos ratų, (vieno rato ilgis - 4,083 km), arba 57,162 km. distanciją įveikęs per 26 min. 57,156 sek.
Antrąją vietą užėmęs R. Kupčikas nugalėtojui pralaimėjo 3,474 sek., o trečiasis prizininkas lenkasJakubas Litwinas nuo lenktynių laimėtojo atsiliko 5,207 sek.
Antrosiose ketvirtojo etapo lenktynėse lietuviui teko septintoji starto pozicija. Mat pagal šios varžybų serijos nuostatus pirmosiose lenktynėse I-VIII vietas užėmę sportininkai antrosiose startuoja atvirkštine tvarka.
„Turėjau vilčių rimčiau pasipriešinti varžovams, tačiau kuo arčiau šios serijos lenktynių finišas (liko trijų etapų lenktynės), tuo labiau aštrėja kova, o taškų be jos dalyti nenori niekas, - iškart po lenktynių šeštadienio vakarą telefonu iš Poznanės Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ pasakojo R. Kupčikas. – Itin atkakliai priešinosi penktąją vietą užėmęs J. Litwinas, kuris keletą kartų tik paskutinių momentu „uždarė“ išorinę trajektoriją ir man jo aplenkti nepavyko. Tad teko tenkintis šeštąja pozicija, kuri vertinama 30 taškų“.
Už antrąją vietą pirmosiose lenktynėse R. Kupčikas savo taupyklę papildė 48 taškais.
Antrąsias lenktynes laimėjo vienu iš favoritų laikomas lenkas Mateuszas Lisowskis, distanciją įveikęs per 24 min. 58,292 sek. Mateuszas pirmosiose lenktynėse finišavo aštuntas, todėl antrąsias pradėjo iš pirmosios startinės pozicijos.
Antrąją vietą užėmė švedas Rasmus Marthenas, atsilikęs 2,915 sek., o trečias finišavo Lenkijos sportininkas Maciejus Steinhofas, nugalėtojui pralaimėjęs 5,744 sek.
Šeštas finišo liniją kirtęs R. Kupčikas nuo nugalėtojo atsiliko 8, 257 sek.
VIP įskaitoje šįkart varžėsi buvęs Lenkijos futbolo rinktinės vartininkas Jerzy Dudekas ir „Interia Polska“ redaktorius Jacekas Jureckis, birželio pradžioje Lietuvoje finišavusiame tarptautiniame „Press ralyje 2013“ tapęs vicečempionu.
Pirmosiose lenktynėse J. Jureckis užėmė 17 vietą tarp 25 lenktyninkų, o antrosiose – 16-tą.  J. Dudekas pirmosiose finišavo 15-tas, o antrosiose – 18-tas.
Po keturių „Volkswagen Castrol Cup“ taurės etapų lyderiu tapo antrųjų lenktynių Poznanėje laimėtojas M. Lisowskis, surinkęs 266 taškus. 256 taškai J. Litwino sąskaitoje, 251 taškas – R. Martheno.
78 taškais Poznanėje savo taupyklę papildžiusio R. Kupčiko sąskaitoje 192 taškai ir jis iš aštuntosios pozicijos pakilo į septintąją.
Po šio etapo „Volkswagen Castrol Cup“ serijos lenktynėse skelbiama net dviejų mėnesių vasaros pertrauka.
Penktojo etapo lenktynės rugpjūčio 23-25 dienomis vyks Austrijoje, „Red Bull Ring“ lenktynių žiede.