SportasStraipsniaiŽiedas

Robertas Kupčikas : „Treniruokitės kuo prastesnėmis sąlygomis“

Balandžio 12d. vykusioje „Wolf School“ lenktynininkų akademijoje savo patirtimi su klausytojais dalinęsis lenktynininkas Robertas Kupčikas negailėjo patarimų sąžiningo lenktyniavimo tema. 2014 metų „Volkswagen Castrol Cup“ laimėtojas noriai atsakinėjo į visų norinčiųjų klausimus, dauguma kurių buvo aktualūs visiems tobulėti norintiems lenktynininkams.  

IMG_0190Nsm

Kaip geriausia išnaudoti treniruočių laiką?

Daugumai automobilių sporto naujokų treniruočių laikas būna itin ribotas – savaitgaliai lenktynių trasose būna užimti renginių, o laiko treniruotis po kasdieninių darbų – dažnai neužtenka. Juolab, dažnam entuziastui nelengva susirinkti reikiamas lėšas dalyvavimui renginiuose, net nešnekant apie aktyvias treniruotes.

Taigi, kaip geriausia išnaudoti savo treniruočių laiką? Vienas geriausių Lietuvos lenktynininkų Robertas Kupčikas pataria: „Treniruokitės kuo blogesnėmis sąlygomis“. Ne, Robertas taip nebando atsikratyti augančios konkurentų kartos. „Žinoma, kiekvienas lenktynininkas treniruojasi savaip, bet man labiausiai pasiteisino tokia praktika: jei turėdavom galimybę naudoti naujas ar senas padangas – treniruotėm naudodavom blogas vien tik tam, kad pablogintume sau sąlygas ir pratintumėmės su kuo prastesnėmis sąlygomis „važiuoti“ kuo geresnį laiką. Taip, prie idealių sąlygų lenktynių metu būdavo daug lengviau prisitaikyti“.

IMG_0198Nsm

Nebijokite lietaus

Robertas taipogi pataria kuo daugiau laiko skirti treniruotėms lietuje: „Nebijokite prastų oro sąlygų treniruočių metu – siūlyčiau visiems pabandyti važiuoti šlapia lenktynių trasos danga. Tokiu atveju tenka daug daugiau galvoti apie važiavimą ir ieškoti kuo „sausesnės“ važiavimo trajektorijos, kurioje būtų geresnis sukibimas. Taip atsiranda geresnis važiavimo ir automobilio supratimas, o ne vien trasos šlifavimas.

„Sudėtingos sąlygos – užgrūdina. Taip mažesnį laiko tarpą galima pasiekti didesnius rezultatus“ – savo nuomone dalinosi lenktynininkas. Jei susidomėjote ir norite sužinoti daugiau – pažiūrėkite visą Roberto paskaitos medžiagą (Įspėjimas! Paskaitos turinys – stipriai “lenktynininkiškas“)

IMG_0216Nsm

 

Back to top button