RalisSportas

Rokas Baciuška po pirmojo Andalūzijos ralio greičio ruožo: „Organizatoriai pasistengė padaryti lenktynes košmariškomis“

Ketvirtadienį įvyko pirmasis Andalūzijos ralio greičio ruožas – sportininkams teko įveikti 320 km itin klaidžiomis vietomis. Nors didelė dalis greičio ruožo ėjo tarsi klasikinis ralis – žvyrkeliais, tačiau pasitaikė ir labia sunkiai pravažiuojamų vietų, o turbūt klaidžiausios buvo lenktynės alyvmedžių giraitėse, kur reikėjo klaidžioti tarp medžių ieškant kelio punktų.

„Šiandien rezultatai garantuotai keisis, nes kai kurių kelio punktų tiesiog nebuvo. Jie neegzistavo, todėl vieni sportininkai klaidžiojo valandą ir ieškojo, o kiti tiesiog važiavo toliau. Mes irgi vieno neradome,“ – po finišo sakė Roko Baciuškos šturmanas Oriol Vidal.

Rokas Baciuška Andalūzijos ralyje

Organizatoriai jau paskelbė, kad šios dienos greičio ruožo rezultatai vėluos, nes dauguma sportininkų tikrai klaidžiojo.

Rokas Baciuška šiame greičio ruože prakirto vieną ratą, bet tai palyginus smulkmena – prarastos vos pora minučių.

„Nežinau, šiandien organizatoriai pasistengė padaryti lenktynes košmariškomis. Turbūt todėl, kad tai paskutinis Pasaulio čempionato etapas ir kad nebūtų per lengva. Labai daug staigių posūkių – nuolat reikia vairuoti ir sukinėti, sunku ir man ir navigatoriui. Trys šimtai kilometrų ir išvien sankryžos ir posūkiai – nebuvo nei minutės kada atsipalaiduoti. Žiauriai pavargau,“ – po finišo neslėpė Rokas Baciuška.

Rokas Baciuška Andalūzijos ralyje

Preliminariai Rokas Baciuška šiame greičio ruože finišavo antroje vietoje ir turėtų gauti keturis įskaitinius taškus. M. Goczal finišavo Rokui pralaimėjęs net 17 minučių ir gaus tašku mažiau, tad du lyderiai taškais turėtų susilyginti.

Panašu, kad nepasisekė trečiam pretendentui į Pasaulio čempionato titulą – amerikiečiui Austin Jones. Jis kol kas finiše nepasirodė ir turbūt iškris iš kovos dėl čempiono vardo. Jeigu rezultatai po finišo nebesikeis, tada dėl Pasaulio čempionato kausis jau tik du sportininkai ir likus trims dienoms lenktynių jie turi po lygiai taškų, tad kova tik intensyvėja.

Back to top button