„Rotax“ Baltijos kartingo čempionate – Simo Juodviršio triumfas

Šiais metais pirmieji iš Pabaltijo šalių kartingo lenktynių sezoną pradėjo latviai. Netoli Rygos esančioje „333“ lenktynių trasoje vyko pirmasis Latvijos kartingo čempionato ir „Rotax“ Baltijos Taurės etapas, kuriame dalyvavo ir keletas lietuvių „Energy racing LT“ bei „RKV racing“ komandos.

„Energy racing LT“ komandos lyderis panevėžietis Simas Juodviršis tapo geriausiai pasirodžiusiu mūsų šalies sportininku. „Rotax Max DD2“ klasėje jam neprilygo nei vienas lenktynininkas.

Tiesa, lenktynių savaitgalis lietuviui prasidėjo nesėkmingai. Pirmose treniruotėse tarp 11 sportininkų Simas parodė vos penktą rezultatą.

Tačiau jau kvalifikacijoje viskas stojo į savo vietas. Artimiausią persekiotoją Simas aplenkė beveik 0,2 sek. ir užtikrintai pelnė pirmą starto poziciją. Pusfinalyje, startavęs iš pirmos vietos Simas laimėjo važiavimą. Ta pati istorija pasikartojo ir finale – S. Juodviršis finaliniame važiavime startavo iš pirmosios pozicijos ir jos neužleido iki pat finišo.

Antrą ir trečią vietas užėmė latviai – Haralds Garkaklis ir Martins Lapins. Šioje klasėje važiavo ir dar vienas lietuvis iš Vilniaus – Laurynas Razas. Pernai Laurynas laimėjo „Rotax Max Junior“ įskaitos Lietuvos čempiono vardą, o šiais metais persėdo į galingesnį ir greitesnį „Rotax Max DD2“ klasės kartingą. Nors pirmosios lenktynės nebuvo lengvos, tačiau finale iškovota šeštoji vieta nuteikia optimistiškai.

Nepasisekė kitam „Energy racing LT“ komandos lenktynininkui – „Rotax Max DD2 Masters“ klasės praėjusių metų čempionui iš Klaipėdos Sauliui Pocevičiui. Saulius kvalifikacijoje parodė tik penktą rezultatą, tačiau lenktynėse startuoti negalėjo – per vieną savaitgalį net du kartus gedo jo kartingo varikliai! Jau per treniruotes „paskutinį kvapą išleido“ pirmasis variklis. Išvažiavus į kvalifikaciją, pravažiavus vos keletą ratų sugedo ir atsarginis variklis. Komanda daugiau variklių neturėjo, todėl nei pusfinalyje, nei finale šios klasės favoritas iš Lietuvos nepasirodė.

„Rotax Max Junior“ klasėje lenktyniavę tauragiškis Rokas Baciuška ir šilutiškis Karolis Jovaiša taip pat neparodė visko, ką gali. Šioje klasėje tarp 14 sportininkų pusfinalyje jie užėmė atitinkamai 4 ir 5 vietas, tad finale abu mūsų šalies atstovai tikėjosi pakovoti dėl podiumo pozicijų. Deja, po kontaktų su priešininkais Karolis liko tik aštuntas, o Rokas nusirito net į vienuoliktą poziciją. Finale Rokas jau po pirmų ratų pakilo iki antros vietos ir galėjo kovoti dėl nugalėtojo vardo. Deja, likus vos pusei rato iki finišo nutrūko jo kartingo grandinė ir Baciuška pasitraukė iš lenktynių. Pagrindiniam Roko varžovui iš Estijos, su kuriuo jis kovėsi dėl nugalėtojo titulo pernai, Juriui Visps, taip pat nepavyko pasiekti finišo. Rokas Baciuška jau šį savaitgalį treniruosis Italijoje „La Conca“ trasoje, kur po 2 savaičių vyks CIK FIA Europos čempionato I etapas. Rokas lenktyniaus „KF Junior“ klasėje. Europos čempionate šiemet šioje klasėje bus surengti net 4 etapai – Italijoje, Švedijoje, Belgijoje ir Ispanijoje.

Jauniausias „Energy Racing LT“ komandos lenktynininkas iš Gargždų Ignas Kaselis pirmą kartą dalyvavo „Rotax Mini klasės varžybose“. Kvalifikacijoje Ignas tarp 16 sportininkų parodė devintą rezultatą, tačiau pusfinalyje pakilo į šeštą vietą. Finale jaunasis gargždiškis pakilo dar per porą pozicijų, tačiau likus iki finišo keletui ratų susidūrė su vienu iš priešininkų ir turėjo pasitraukti iš lenktynių. Igno tikslas šiais metais patekti tarp greičiausių Pabaltijo sportininkų ir rugpjūčio mėnesį dalyvauti „Micro“ ir „Mini Max“ klasių Europos finale Austrijoje. Jaunuolis to intensyviai siekia – kiekvieną savaitgalį treniruojasi Smalininkų kartodrome.

Nepaisant nesėkmių, komandinėje įskaitoje lietuviškoji „Energy racing LT“ pasirodė sėkmingai – užimta antroji vieta.

Šiais metais, kaip ir kasmet „Rotax“ Baltijos serijos „Junior“, „Senior“, DD2 ir „DD2 masters” klasių nugalėtojai gaus nemokamus kelialapius į „Rotax Max Grand Finals“ pasaulio taurės finalo varžybas, kurios šiais metais lapkričio mėnesį vyks Ispanijoje, naujoje kartingo lenktynių trasoje Valensijoje.

Galerija : 

Panašūs įrašai

Back to top button