RalisSportas

Ryčio Gurklio rankose – dar vienas titulas: tapo Šiaurės Europos zonos šalių ralio kroso čempionu

Penkiolikmetis lietuvis Rytis Gurklys, dar visai neseniai užsitikrinęs Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempiono vardą, savo pasiekimų kolekciją papildė ir dar vienu trofėjumi. Savaitgalį jaunuolis sužibėjo Šiaurės Europos zonos šalių ralio kroso čempionate, kur puikiai pasirodęs finale iškovojo pergalę ir čempiono titulą.

Rytis Gurklys, jau užsitikrinęs Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempiono titulą klasėje „Super 1600“, praėjusį savaitgalį startavo Rygoje, Bikerniekų trasoje surengtame NEZ – Šiaurės Europos zonos šalių ralio kroso čempionato etape. Taip jau susiklostė, kad šios lenktynės kalendoriuje buvo vienintelės, kuriose dalyviai galėjo kovoti dėl NEZ čempionų vardų.

Ir progos iškovoti dar vieną čempiono vardą Rytis Gurklys nepraleido. Penkiolikmečiui nesutrukdė nei oro sąlygos, nei smulkios techninės problemos, su kuriomis jis susidūrė varžybų eigoje.

„Anksčiau NEZ čempionatas turėjo keturis etapus, tačiau šiemet taip susidėliojo, kad vieninteliame etape sprendėsi viso sezono reikalai. Buvo aišku, kad antro šanso kovoti dėl titulo nebus. Treniruotėse viskas klojosi puikiai, šiek tiek pareguliavome automobilį. Tačiau pirmame važiavime susidūriau su techninėmis problemomis. Jau atsistojęs į startą supratau, kad neveikia „Launch Control“ sistema. Startuoti teko „iš kojos“. Gerai startuoti nepavyko, o bevažiuodamas supratau, kad dar ir su padangomis nepataikėme. Negalėjau važiuoti greitai, todėl finišavau trečias“, – sakė Rytis Gurklys.

Tačiau toks šaltas dušas jaunojo lenktynininko iš vėžių neišmušė. Mechanikai mikliai išsprendė technines problemas, atliko korekcijas padangų pasirinkime ir nugalėtojo mentalitetą pademonstravęs Rytis Gurklys laimėjo kitas dvi kvalifikacijas. Galiausiai viskas sprendėsi finaliniame važiavime, kuriame jaunasis lietuvis pateikė dar vieną staigmeną.

Rytis Gurklys Šiaurės Europos zonos šalių ralio kroso čempionate
Rytis Gurklys Šiaurės Europos zonos šalių ralio kroso čempionate

„Finale atsistojus į startą per anksti startavau ir padariau vadinamąjį „falšstartą“. Už tai čia baudžiama skiriant du pravažiavimus per „Joker“ ratą, kai įprastai per važiavimą į jį užsukti reikia vieną sykį. Tačiau susikaupiau ir net po dviejų kartų užsukant į „Joker“ atkarpą prieš artimiausią varžovą laimėjau tokia persvara, kurios, panašu, būtų pakakę net jei ir trečią kartą būtų reikėję sukti į „džokerį“. Nežinau, ar čia sportinis pyktis užvirė, ar ambicijos, bet suvažiavau tikrai gerai.

Sezonas buvo tikrai puikus, laimėti du čempiono titulai, daug pergalių etapuose, todėl esame dėkingi „Stokker“, „Valvoline“, „Hansa Flex Hidraulika“, „Bionalis“, „Jurbarko karjerai“, „Vailida“, „Transežeruona“ kompanijoms už pagalbą siekiant aukščiausių tikslų“, – sakė Rytis Gurklys.

Jaunasis lenktynininkas teigia, kad šiomis varžybomis Bikerniekų trasoje jis savo sportinę šių metų programą ir pabaigs. Naujienomis, ką komanda ketina veikti kitų metų sezone, Rytis Gurklys žada pasidalinti artėjant kitiems metams.

Panašūs įrašai

Back to top button