• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po dvejų metų pertraukos Gulbenės regione įvyko tradicinis žiemos ralis „Sarma 2022“. Penkiskart Suomijos čempionas Teemu Asunmaa su jam talkinusiu šturmanu Ville Mannisenmäki, vairuodami „Škoda Fabia Rally2 evo“ automobilį, pranoko iš Ukrainos atvykusius Valerijų Gorbaną ir Sergejų Larensą su „Mini John Cooper Works WRC“.
Bronzinį apdovanojimą laimėjo estų ekipažas Karlas Martinas Volveris ir Martinas Madisso. Trečią vietą jie iškovojo turėdami vos 10 sekundžių persvarą prieš ketvirtoje vietoje likusį Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažą.
Rally Sarma 2022
„Nepaisant daugybės apribojimų ir taisyklių, kurių turėjome laikytis, ralis buvo sėkmingas. Turime padėkoti visoms atsakingoms organizacijoms ir specialistams, kurių nurodymų stengėmės laikytis kiek įmanoma labiau. Turime padėkoti ir E. Gulbės laboratorijai, kuri atliko būtinus papildomus tyrimus ne įprastu darbo metu ir padėjo sumažinti infekcijos riziką. Daugybė atsiliepimų ir pasiūlymų suteikia mums energijos ir jėgų ruoštis kitam raliui. Reikia pažymėti, kad iš esmės žiūrovai buvo labai supratingi ir sąmoningi, tačiau kai kurie ralio šventės dalyviai ir drąsūs žiūrovai verčia susimąstyti, kad ateityje turėsime dėti papildomų pastangų šviečiant žiūrovus“, - pripažįsta ralio „Sarma“ organizatorius Vilhelmas Sniedzanas.
Iš pradžių buvo prognozuojama, kad kova dėl pergalės „Rally Sarma 2022“ vyks tarp kelių ekipažų, tačiau jau pirmajame greičio ruože rusas Igoris Bulantsevas išsiveržė į priekį, o antrojo greičio ruožo viduryje grubi klaida sužlugdė estų Georgo Linnamäe viltis laimėti. Kiti Baltijos šalių ir Rusijos ekipažai taip pat darė įvairias smulkias klaidas ir atsiliko nuo lyderių. Tai nulėmė, jog „Rally Sarma 2022“ nugalėtoju tapo Teemu Asunmaa. Tai buvo trečias kartas ralio istorijoje, kai pagrindinis „Rally Sarma“ prizas atiteko Suomijai. 2016 ir 2017 metais šį ralį laimėjo Pasaulio ralio čempionate dalyvaujantis Kalle Rovanperä.
Įdomi kova vyko ir jaunimo LRC4 grupėje, kurioje po estų Pranko Kõrgesaaro pasitraukimo susiformavo dvi dvikovos. Dėl pergalės kovojo estai Karlas Markusas Sei ir Jasparas Vaheris, o dėl likusios vietos ant podiumo - estas Joosepas Ralfas Nõgene ir rusas Aleksandras Zaicevas. Nors iš pradžių Zaitsev buvo greitesnis, Nõgene sugebėjo jį aplenkti. Taigi ant podiumo šioje klasėje liko tik Estijos sportininkai.
Įdomi kova vyko ir LRC5 grupėje - ralio pradžioje dvikovą dėl pergalės sudarė Janis Vorobjovs ir Timmu Kõrge, tačiau sudėtingi Druvienos keliai nuvylė abu lenktynininkus - Vorobjovs ne tik susidūrė su technikos gedimais ir prarado minutę, bet ir gavo penkių minučių baudą už važiavimą trimis ratais. Kita vertus, Kõrge negalėjo baigti trečiojo greičio ruožo su lūžusiu ratu. Taigi, kovą dėl pergalės perėmė Edijs Bergmanis ir estas Aiko Aigro. Kova tęsėsi iki pat finišo, o E. Bergmanis pasirodė esąs 6,31 sekundės greitesnis.
LRC6 grupėje įtikinamą pergalę iškovojo lietuvis Martinas Samsonas, artimiausius persekiotojus aplenkęs dviem su puse minutės. LRC7 grupėje techniniai gedimai vienas po kito eliminavo lyderius - iš pradžių Uldį Lepiksoną, paskui Ivo Kilpį ir galiausiai Ralfą Sirmacį. Taigi pergalę iškovojo estas Karelas Tölpas, visą ralį kovojęs su Madarsu Dīriņšu ir atsilikęs tik 6,23 sekundės.
RK11 grupės nugalėtojų pakylą pasidalijo Kristaps Dzīvītis. Matīss Mežaks ir Jānis Sala, RK12 grupėje - Reinis Trūps ir Ēriks Kursišs, o RK13 grupėje - Viesturs Tilgass ir Jānis Vanags. Pirmasis trejetas ralio stabilus kaip uola - įtikinamai nugalėjo Mareks Švarcs-Švampāns, už nugaros palikęs Kristapą Sarmą ir Vigo Rubenį.