• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį netoli Bratislavos esančioje „Slovakia Ring“ trasoje kartu su WTCC važiavimais vyko ir antrasis „Volkswagen Castrol Cup“ čempionato etapas. Deja, lietuviui Robertui Kupčikui jis nebuvo sėkmingas.
Penktadienį (04-26) vykusioje kvalifikacijoje R.Kupčikas pirmosioms lenktynėms kvalifikavosi antroje vietoje, tačiau vieta pirmoje startinėje eilėje sėkmės negarantavo. Starto metu nesuveikė Roberto bolide sumontuota „Push to Pass“ sistema, veikianti panašiu principu, kaip ir „Formulės 1“ bolidų KERS sistema. Dėl „Push to Pass“ gedimo R.Kupčikas negalėjo naudotis sistemos suteikiamu 50 AG pranašumu ir dėl to po starto prarado keletą pozicijų.
Nors vėliau R.Kupčikas prarastas pozicijas atkovojo ir vėl pakilo į antrąją vietą, septintame rate gautas smūgis iš per vėlai stabdžiusio švedo Marcuso Flucho lietuvio lenktynes užbaigė. Kadangi R.Kupčikas buvo nuvažiavęs daugiau nei 70 procentų lenktynių distancijos, oficialiuose rezultatuose jis buvo klasifikuotas, tačiau tik 23-oje pozicijoje tarp 25 sportininkų.
Tuo tarpu lenktynes laimėjo iš pole pozicijos startavęs lenkas Mateuszas Lisowskis, 59.220 km ilgio trasą įveikęs per 24 min. 20.504 sek. Po šios pergalės M.Lisowskis tapo ir čempionato lyderiu.
Kiek daugiau nei devyniomis sekundėmis nuo nugalėtojo atsiliko kitas lenkas Krystianas Korzeniowskis. Trečias finišo liniją kirto vokietis Martinas Wirkijowskis, nugalėtojui nusileidęs 10.216 sek.
Antrosios lenktynės R.Kupčikui taip pat nebuvo sėkmingos. Po starto lietuvis pateko į incidentą, kurio metu buvo prakirstas jo „Golf Racing Edition 2.0 TSI“ bolido radiatorius, todėl iš lenktynių R.Kupčikas buvo priverstas pasitraukti.
Tuo tarpu antrąsias lenktynes vėl laimėjo M.Lisowskis, trasą įveikęs per 24 min. 13.890 sek. Per plauką nuo jo atsiliko Janas Kisielis, o trečias, nugalėtojui nusileidęs kiek mažiau nei dvejomis sekundėmis, finišavo Rasmusas Marthenas.
Po dvejų čempionato etapų R.Kupčiko sąskaitoje – vos 20 taškų, kuriuos jis iškovojo pirmame etape Poznanėje. Bendroje įskaitoje R.Kupčikas užima 20-ąją poziciją tarp 25 sportininkų.
Čempionato lyderio pozicijoje su 150 taškų įsitvirtino M.Lisowskis. Antras, su 141 tašku, žengia J.Kisielis, o trečias – Jakubas Litwinas, kurio sąskaitoje – 108 taškai.
Trečiosios „Volkswagen Castrol Cup“ čempionato lenktynės vyks Čekijos Brno trasoje, gegužės 17-19 dienomis.