Reklama
Formulė1Sportas

Sekmadienį įvykusiose Didžiosios Britanijos GP – „Ferrari“ pergalė

Sekmadienį Silverstone įvyko dramatiškos 10-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Didžiosios Britanijos GP. Jose pirmą karjeros pergalę iškovojo ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis su „Ferrari“ bolidu.

Lenktynių pradžią paženklino viena baisiausių šio sezono avarijų, kurioje sudalyvavo bent 5 bolidai. Daugiausiai nerimo kėlė kino Guanyu Zhou („Alfa Romeo“) būklė. Jo bolidas kilo į orą ir keletų kartų vertėsi. Apsivertęs bolidas dar kurį laiką čiuožė trasoje, tuomet vėl pakilo į orą, peršoko apsauginius barjerus ir buvo sustabdytas tik apsauginio tinklo, išvengiant tragiško incidento su žiūrovais. Manoma, kad G.Zhou gyvybę išgelbėjo naujoji „Halo“ sistema, nes kinas išvengė galvos traumos ir praėjus porai valandų po avarijos jau vaikščiojo po boksus ir bendravo su kitais.

Sekmadienį įvykusiose Didžiosios Britanijos GP – „Ferrari“ pergalė

Lenktynės po G.Zhou avarijos buvo sustabdytos valandai. Tie porą posūkių, kurie buvo įveikti iki kino avarijos, buvo anuliuoti ir pilotai vėl startavo iš tų pozicijų, kurias laimėjo kvalifikacijoje.

C.Sainzas po pirmojo lenktynių starto neatlaikė olando Maxo Verstappeno („Red Bull“) spaudimo, tačiau, anuliavus visus lenkimus, antrą kartą lenktynes vėl pradėjo pirmas. Šį sykį ispanas agresyviai gynėsi ir kurį laiką išbuvo pirmas, bet vėliau padarė grubią klaidą, pasivažinėjo už trasos ribų ir nukrito į antrą vietą.

Sekmadienį įvykusiose Didžiosios Britanijos GP – „Ferrari“ pergalė

Lyderiu tapęs M.Verstappenas greitai pradūrė padangą ir pasuko į boksus. Visgi, jam grįžus į trasą, paaiškėjo, kad jis turi ir rimtesnių problemų. M.Verstappeno tempas stipriai krito ir jis ėmė kovoti su vidutiniokais.

Po visų pilotų sustojimų lyderiu tapo „Ferrari“ pilotas monakietis Charlesas Leclercas, kurį į priekį praleido komandos draugas C.Sainzas. Tuo tarpu trečias važiavo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“).

Kai jau atrodė, kad „Ferrari“ pasiims dublį, staiga sugedo prancūzo Estebano Ocono („Alpine“) bolidas. Jis sustojo trasoje, todėl teko pasirodyti saugos automobiliui.

Sekmadienį įvykusiose Didžiosios Britanijos GP – „Ferrari“ pergalė

Beveik visi sportininkai pasuko į boksus ir pasirinko minkštas padangas, o lyderiavęs Ch.Leclercas to nepadarė. Monakietis trasoje liko su kietomis padangomis ir buvo aišku, kad taps lengvu grobiu varžovams.

Vos pratęsus lenktynes, C.Sainzas aplenkė Ch.Leclercą ir ramiai nuvažiavo iki pirmosios karjeros pergalės. Tuo tarpu Ch.Leclercas įsivėlė į kovą su L.Hamiltonu bei meksikiečiu Sergio Perezu. Antrasis „Red Bull“ pilotas dar lenktynių pradžioje pažeidė priekinį sparną ir buvo nukritęs į rikiuotės galą, bet vėliau važiavo labai geru tempu, pačiu parankiausiu metu sulaukė saugos automobilio ir tuo puikiai pasinaudojo.

S.Perezas po labai agresyvios kovos aplenkė L.Hamiltoną su Ch.Leclercu ir iškovojo antrą vietą. Teisėjai meksikiečio nusprendė nebausti už vieną iš epizodų, kai jis išvažiavo už trasos ribų ir aplenkė Ch.Leclercą. L.Hamiltonas galiausiai finišavo trečias, Ch.Leclercas – ketvirtas.

Sekmadienį įvykusiose Didžiosios Britanijos GP – „Ferrari“ pergalė

5-as šiose lenktynėse finišavęs ispanas Fernando Alonso („Alpine“) tapo visų laikų rekordininku. Jis tapo daugiausiai ratų lenktynėse nuvažiavusiu „Formulės 1“ pilotu ir aplenkė suomį Kimi Raikkoneną (92 596 km).

Taip pat verta paminėti vokiečio Micko Schumacherio („Haas“) pasirodymą. Jis finišavo 8-as ir pelnė pirmuosius taškus karjeroje. Paskutiniuose ratuose M.Schumacheris spaudė lėtai važiavusį M.Verstappeną, bet čempionato lyderis atsilaikė ir užėmė 7-ą vietą.

M.Verstappenas su 181 tašku tebepirmauja pilotų įskaitoje. Antras rikiuojasi S.Perezas (147), trečias – Ch.Leclercas (138). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Red Bull“ (328), „Ferrari“ (265) bei „Mercedes“ (204).

Iš Silverstono komandos skubės į Austriją, kur vyks vienas iš ilgųjų sezono savaitgalių. Liepos 8 d. bus surengta kvalifikacija, liepos 9 d. – sprinto lenktynės ir liepos 10 d. – pagrindinės lenktynės.

VIDEO

Rodyti daugiau
Back to top button