Renginiai

Senovinės technikos entuziastai išsileido į turistinį ralį aplink Lietuvą

Beveik kiekvienas Lietuvos regionas turi po atskirą senovinės technikos klubą, kuri rūpinasi vietinių entuziastų gerove. 2003 metais įkurtas Dzūkijos senovinės technikos klubo nariai po viena vėliava susibūrė dėl klasika tapusių transporto priemonių, kurios atspindi tam tikro laikmečio požiūrį į dizainą, komfortą, variklių skleidžiamą harmoniją. 

Ištisus metus aktyviai besireiškiantys Dzūkijos senovinės technikos klubo nariai, pastaruosius trejus metus organizuoja turistinį ralį, skirtą tik istorinės technikos entuziastams. Šiemet minėtas renginys buvo skirtas labai įdomiai sukakčiai – nuo pirmojo Lietuvoje konkursinio važiavimo aplink Lietuvą praėjo net 85-eri metai, tad šiemet surengtas turistinis ralis buvo skirtas būtent šiai sukakčiai.

„Aplink Lietuvą“ varžybų jubiliejų paminėjimai buvo organizuojami ir anksčiau : 1991 metais, 2000 metais ir 2001 metais. Kiekvieną kartą sukakčių paminėjimai buvo surengti ne skirtinguose Lietuvos kampeliuose, o Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje. Tad kai atėjo metas apgalvoti visas būsimo turistinio ralio detales, Dzūkijos senovinės technikos klubo nariai Rumšiškes pasirinko neatsitiktinai.

2016-07-16 (1)

Ankstyvą liepos 16 dienos rytą turistinio ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai pradėjo rinktis į muziejaus miestelio aikštę. Nors daugelis turistinio ralio dalyvių puikiai žinojo kaip vyksta tokio pobūdžio renginiai, tačiau šiltai naujokus priėmę istorinės technikos bendraminčiai labai greitai nuramino.

Kiekvienas turistinio ralio dalyvis gaudavo kelio knygą, kurioje simboliais bei „raktais“ buvo nužymėtas maršrutas. Jo sudarytojai vos ne kas kartą važiuodami ir tikrindami atstumus bei laiką iki kiekvieno posūkio, atrasdavo naujų „perliukų“. Suprantama, nuvažiuoti iš taško A iki B, kad ir pagal kelio knygą, būtų tikrai per paprasta. Todėl kiekvienas renginio dalyvis gavo po žiupsnelį užduočių: reikėjo ir „jautrų triratuką prisijaukinti“, ir pravažiuojant atskirus objektus pastebėti, ir šaltinėlio vandens tikslų kiekį pasisemti. O kur dar Lietuvos rajonų spėlionės, lagamino svorio nustatymas. Ir visa tai dar reikėjo padaryti laiku – nevėluojant, bet per daug neskubant. Trumpiau tariant, aplinkui Rumšiškes tą dieną vyko tikras senovinės technikos sambrūzdis.

Įveikus maršrutą bei užduotis, laimingai sugrįžus į muziejaus teritoriją, dalyvių laukė dar viena ir šį kartą jau paskutinė užduotis – simbolinis važiavimas „Aplink Lietuvą“. Kur jau kur, bet Rumšiškių muziejuje tai galima padaryti įveikus nepilnus 5 kilometrus. Kol renginio dalyviai įsikurdino stovykloje, stiprinosi vietoje ruošiama sočia vakariene, organizatoriai įnirtingai skaičiavo rezultatus. Ir jau pritemus, visi sulaukė to, ko labiausiai ir laukė.

2016-07-16 (4)

Automobilių klasėje nugalėtojais tapo: 1 vieta – Alvydas Žvinakevičius su GAZ M-20; 2 vieta – Jurgis Jarašiūnas su Porsche 924 3 vieta – Donatas Žukauskas su Buick Electra 225.

Motociklininkų klasėje prizines vietas pasidalino: 1 vieta – Vilma Valevičiūtė „Pelytė“ su BMW K100 2 vieta – Tomas Širvaitis su IŽ 49 3 vieta – Virginijus Burkas su Pannonia TLF

Nominacijos: „Seniausia renginio transporto priemonė“ (renkama iš dalyvavusių rungtyse) – Aleksandr Obymacha FIAT 520, 1927 m. „Stiliaus harmonija“ – Jonas Ruseckas su Opel Admiral „Retro elegancija“ – Arūnas Adomaitis su BMW Atskiromis atminimo dovanomis – knyga „Viešasis Vilniaus transportas iki 1941 metų“ buvo apdovanoti: > vienintelė senovinę transporto priemonę vairavusi moteris – Vilma Valevičiūtė. > daug vargo su motociklu patyręs, bet dėl to nei kiek nenusiminęs Olegas Genovas :-) Minėtą knyga paminėtiems bei kiekvienos klasės II ir III vietų laimėtojams įteikė pats knygos autorius Ričardas Žičkus. Knygas kaip prizus klubui dovanojo Motorai LT atstovaujantis Aleksandras Obymacha.

GALERIJA

Nuotraukų autorius – Saulius Mastauskas

Jeigu norite pasidalinti įspūdžiai iš automanams skirtų renginių, pristatyti artėjantį renginį ar tiesiog pasidalinti nuotraukomis bei vaizdo medžiaga iš automaniškų renginių – užpildykite žemiau esančią formą.

 

Back to top button