Formulė1Sportas

Singapūre – ilgai laukta „Ferrari“ komandos pergalė

Singapūre sekmadienį vyko vienos dramatiškiausių šių metų „Formulės 1“ lenktynių, kurias laimėjo Carlosas Sainzas jaunesnysis („Ferrari“), nutraukęs „Red Bull“ ir olando Maxo Verstappeno pergalių seriją.

Lenktynių startas „Ferrari“ komandai susiklostė puikiai – C.Sainzas išlaikė pirmą vietą, o monakietis Charlesas Leclercas pakilo į antrą poziciją, aplenkdamas britą George‘ą Russellą („Mercedes“). „Ferrari“ ramiai lyderiavo iki amerikiečio Logano Sargeanto („Williams“) incidento. Jis nusilaužė priekinį sparną ir į trasą buvo išleistas saugos automobilis. Tuomet daugybė pilotų skubėjo sukti į boksus.

„Ferrari“ pilotai į techninio aptarnavimo juostą važiavo vienas po kito. C.Sainzo sustojimas buvo sklandus, o štai Ch.Leclercas, jau pakeitus padangas, dar turėjo gaišti laiką, kol techninio aptarnavimo juosta pravažiavo kiti pilotai. Tokiu būdu monakietį boksuose aplenkė tiek G.Russellas, tiek britas Lando Norrisas („McLaren“).

„Mercedes“ komandos bolidai
„Mercedes“ komandos bolidai

Pasitraukus saugos automobiliui, Ch.Leclercas prarado dar vieną vietą – jį aplenkė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Vėliau situacija stabilizavosi – C.Sainzas lyderiavo, paskui jį važiavo G.Russellas, L.Norrisas, L.Hamiltonas ir Ch.Leclercas.

Likus mažiau nei 20 ratų sugedo 6-oje vietoje važiavusio prancūzo Estebano Ocono („Alpine“) bolidas. Buvo paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė, kurios metu rizikuoti nusprendė „Mercedes“ – abu komandos pilotai pasuko į boksus ir gavo greitesnes padangas.

C.Sainzas po „Mercedes“ sustojimų liko pirmas, L.Norrisas pakilo į antrą vietą, Ch.Leclercas – į trečią. G.Russellas su L.Hamiltonu krito į ketvirtą ir penktą vietas.

Lando Norris ir Lewis Hamilton
Lando Norris ir Lewis Hamilton

Pratęsus lenktynes, „Mercedes“ pilotai kiekviename rate po 2 sek. ir daugiau artėdavo prie lyderių trejeto. Jie labai greitai aplenkė Ch.Leclercą ir ėmė vytis L.Norrisą su C.Sainzu. Ispanas tuomet nusprendė padėti varžovui – stengėsi neatitrūkti nuo jo daugiau nei 1 sek., kad L.Norrisas galėtų naudotis DRS sistema, gautų papildomo greičio ir gintųsi nuo G.Russello atakų.

G.Russellas desperatiškai bandė aplenkti L.Norrisą, bet paskutiniame rate išlėkė iš trasos ir rėžėsi į barjerus. Tada L.Hamiltonas pakilo į trečią vietą, bet laiko aplenkti L.Norrisą jam neužteko. Tiesa, L.Hamiltonas gavo papildomą tašką už greičiausią ratą. Tuo tarpu C.Sainzas iškovojo vos antrą karjeros pergalę. Ch.Leclercas, itin lėtai įveikinėjęs paskutinius ratus, buvo 4-as.

10 pergalių iš eilės turėjęs M.Verstappenas finišavo 5-as. Jis kartu su komandos draugu meksikiečiu Sergio Perezu startui pasirinko kietąsias padangas ir per saugos automobilio fazę nusprendė nestoti. Tuomet M.Verstappenas buvo pakilęs iki 2-os vietos, bet, pratęsus lenktynes, nepajėgė priešintis naujesnes padangas turėjusiems varžovams ir krito rikiuote žemyn. Vėliau po sustojimo olando tempas buvo geras, jis aplenkė net keletą bolidų, dar kai kurie jo varžovai prisidarė problemų ir M.Verstappenas pakilo į 5-ą vietą. Tuo tarpu S.Perezas atvažiavo 8-as.

„Ferrari“ komandos bolidai Singapūro GP
„Ferrari“ komandos bolidai Singapūro GP

Vos 17-as startavęs australas Oscaras Piastri („McLaren“) finišavo net 7-as, o Liamas Lawsonas („AlphaTauri“) iš Naujosios Zelandijos buvo 9-as ir pelnė pirmuosius karjeros taškus. Tiesa, jau artimiausiu metu jis veikiausiai praras vietą komandoje, nes australas Danielis Ricciardo baigia išsigydyti traumą.

Prastai pasirodė ispanas Fernando Alonso. „Aston Martin“ veteranas skundėsi tuo, kad bolido vairuoti neįmanoma, netaisyklingai įvažiavo į techninio aptarnavimo juostą, tada dar gaišo laiką dėl mechanikams kilusių problemų ir finišavo vos 15-as.

M.Verstappenas su 374 taškais toliau pirmauja čempionate. Už jo rikiuojasi S.Perezas (223), o į trečią vietą pakilo L.Hamiltonas (180). Konstruktorių įskaitoje dominuoja „Red Bull“ (597). „Mercedes“ (289) persvara prieš „Ferrari“ (265) sumenko, o „Aston Martin“ (217) po truputį krenta iš kovos dėl antros vietos.

Panašūs įrašai

Back to top button