Straipsniai

Slapta Fredžio Merkurio meilė – išskirtiniai automobiliai

2018-aisiais kino teatruose pasirodžiusi juosta – „Bohemijos Rapsodija“ leido visiems prisiminti įžymią britų roko grupę – „Queen“ ir dar įžymesnį šios grupės vokalistą – Fredį Merkurį. 

Daugelis jį prisimena kaip puikų vokalistą ir talentingą muzikantą, tačiau kaip ir daugelis įžymių atlikėjų, Fredis Merkuris turėjo ypatingą pomėgį – automobilius, kurie, regis, puikiai atspindėjo brito asmenybę.

STUDEBAKER CHAMPION

„Studebaker“ šiandien galėtų lygiuotis su tokiais automobilių gamintojais kaip „Mercedes-Benz“ ar „Audi“. Netradicinių, sumanių sprendimų nestokojęs gamintojas iš automobilių pramonės arenos pasitraukė 1967-aisiais, tačiau tai nesutrukdė britų atlikėjui į savo kolekciją įtraukti vieną populiariausių šios bendrovės modelių.

Fredžio Merkurio dėmesį patraukė trečioji „Studebaker Champion“ modelio karta, kuri buvo gaminama nuo 1947 iki 1952-ųjų metų. Kodėl būtent ji? Akivaizdu, jog „Queens“ vokalistui patiko šio automobilio išvaizda.

Fredžiui Merkuriui priklausęs Studebaker Champion Regal DeLuxe 4-door Sedan

DAIMLER DS420

Ar reikėtų stebėtis faktu, jog „Queen“ grupės vokalistas įsigijo automobilį, kuriuo mėgo naudotis britų karališkoji šeima?

Nuo kitų panašaus pobūdžio limuzinų, ant „Jaguar XJ“ platformos suprojektuotas „Daimler DS420“ turėjo dvi galinių sėdynių eiles ant kurių galėjo įsipatoginti šeši žmonės arba didžioji dalis grupės narių.

Fredžiui Merkuriui priklausęs Daimler DS240 limuzinas

ROLLS ROYCE SILVER SHADOW

Jeigu „Daimler DS420“ buvo pirmasis ištaigingas limuzinas atsidūręs Fredžio Merkurio automobilių kolekcijoje, tai štai šis „Rolls Royce Silver Shadow“ buvo tas, kuris užėmė „Daimler“ vietą.

Jis nebuvo toks erdvus kaip „Daimler DS420“, tačiau jis pasižymėjo kitomis geromis savybėmis, dėl kurių „Rolls Royce“ atlikėjo garaže išbuvo iki pat jo mirties 1991-aisiais.

Fredžiui Merkuriui priklausęs Rolls-Royce Silver Shadow

MERCEDES-BENZ 420 SEL

Skirtingų šaltinių duomenimis, S klasės „Mercedes-Benz“ buvo vienas mėgstamiausių Fredžio Merkurio automobilių.

Skirtingų šaltinių duomenimis garsiam atlikėjui priklausiusi S klasė buvo parduota neįvardintam automobilių kolekcionieriui 1996 metais, kuris, dėl mums nesuprantamų priežasčių, paliko jį tūnoti šaltame garaže.

Fredžiui Merkuriui priklausęs Mercedes-Benz 420 SEL (W126)

LINCOLN TOWN CAR

Tai, ko gero, pats pigiausias ir dažniausiai naudotas automobilis Fredžio Merkurio kolekcijoje.

„Queen“ vokalistas amerikietiškąjį „Lincoln“ naudojo ne Jungtinėje Karalystėje, o Jungtinėse Valstijose, kuriose jis praleisdavo didžiąją dalį laiko. Atsižvelgiant į muzikanto poreikius ir miestą, kuriame jis gyveno, tai buvo kone idealus miesto automobilis.

Fredžiui Merkuriui priklausęs Lincoln Town Car

Back to top button